Sipilä ottaa huomioon ihmisen

Sipilään teki syvän vaikutuksen kätilöiden itsensä likoon laittaminen vuorokaudenajasta ja paikasta riippumatta. Sama koskee poliiseja ja monia muitakin ammattiryhmiä. Usein asioita pidetään itsestäänselvyyksinä. Sipilä perui viikonloppulisien leikkaukset ja hallitus päätti, että lomarahakin kuuluu kaikille.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jeesus näki valon.

Äänestä

Lomarahojen puolitus oli tosi hyvä keino,sillä saadaan monia eri aloja hiljentymään totaalisesti,no eihän tämä mikään matkailumaa olekkaan.
Talvilomat kokonaan pois on seuraava esitys,joka on pakko tehdä että suomi saadaan nousuun.
On puhuttu "työuupumuksesta" se varmaan häviää noilla konstein.

Äänestä

Kätilöille bonusta tulosten mukaan! :)

Äänestä

Kätilöt ja poliisit ovatkin hyvin työllistyvä ryhmä Suomessa ulevaisuudessa.

Äänestä

Sipilä voisi ottaa minut huomioon ja ottaa suikkiin!

Äänestä

Tyypillinen yritysjohtaja, jonka yhteiskuntaopin tiedot ovat apukoulutasoa.

Äänestä

Suojeleeko Sipilä myös eäimiä, jotka ymmärtävät omalla viestinnällään maailmankaikkeudesta enemmän kuin koko ns. ihmisten yhteikunta yhteensä?

Toistaiseksi ei hyvältä näytä, koska eduskunnan miehistä 85% harrastavat jossain määrin metsästystä, eli tappavat eläimiä.

Äänestä

Sipilä ei ota huomioon ihmisiä, ainakaan kantaväestöön kuuluvia. Uskottava esitys, mutta nimenomaan esitys. Älkää hyvät ihmiset uskoko Sipilän näyttelemistä. Totuuden Sipilän esityksestä näkee, kun katsoo ilmeitä ja eleitä. Puheessa on taukoja sopivissa kohdissa ja pientä sanojen hakemista, oikein ajoitettuna. Erittäin hyvin harjoiteltu ja ohjattu puhe, sitä voi vain ihailla, mutta totuutta siinä ei ole lainkaan. Sipilä ei ole kiinnostunut hoitajista tai muistakaan ammattiryhmistä. Muistakaa, että noin. 70% ihmisen viestinnästä on muuta kuin puhetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihminen.ihmiselle kirjoitti:

Sipilään teki syvän vaikutuksen kätilöiden itsensä likoon laittaminen vuorokaudenajasta ja paikasta riippumatta. Sama koskee poliiseja ja monia muitakin ammattiryhmiä. Usein asioita pidetään itsestäänselvyyksinä. Sipilä perui viikonloppulisien leikkaukset ja hallitus päätti, että lomarahakin kuuluu kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu