KEPUn selkärangaton Sipilä

KEPUn kymppi Juha Sipilää ei ole opittu tuntemaan minään hengen jättiläisenä. Vaikutelma on vain vahvistunut hänen pääministeriytensä myötä.

Sipilällä takki näyttää kääntyvän jopa vauhdikkaammin kuin Väyrysellä aikoinaan. Pahinta on se, että Juha Sipilä ei selvästikään ymmärrä isoja lukuja.

Tämä lomarahasekoilu on todellinen farssi. Ensin Sipilä lupaa, että kaikille tulee jatkossa lomaraha ja heti seuraavana päivänä Matti Vanhanen sanoo, että ei tule.
Ei ole ensimmäinen kerta kun Sipilä päästää sammakoita suustaan.

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • junttienIdeologia

      Juntti-ideologia ei riitä yhteiskunnan analyysiin. Mtk-kepulla ei ole käsitystä oikeasta taloudesta saati työmarkkinoista. Puuhastelu on surkeaa huu-haata.

      • Jombenbestisjohtaja

        Verrataan vaikkapa Kataiseen, Jombe. Onko mitään eroa?


      • räyhä-rinne

        Känä olisi mieluummin seurannut Stubin ja Rinteen riitelyä. Pitää kuitenkin hoitaa maan asiat.

        Punanutut oppositiossa => känää vituttaa suunnattomasti


      • PelkuriKatainen
        Jombenbestisjohtaja kirjoitti:

        Verrataan vaikkapa Kataiseen, Jombe. Onko mitään eroa?

        Katainen oli pelkuri, piiloutui aina muiden isompien taakse, kun olisi pitänyt vastata sanoistaan ja teoistaan. Niin se lähti kesken hallituskaudenkin lätkimään EU-virkaan ja jätti vaikeat hommat muiden selvitettäväksi.


    • kolmenäsänkelmit

      Hyvin toimii kokoomuskoirana.. Stubbi hymyilee tyytyväisenä ja Soini hännystelee..

    • Tyri_Häkämie

      Sipilä on valehteleva kepukoira. Hän täysin EK:n talutusnuorassa.

    • farssiaseon
    • Jombenbestisjohtaja

      Juha Sipilä ei ole vakuuttanut pääministerinä. Hän on ollut tylsä ja selkärangaton. Kerta toisensa jälkeen hän on ensin "päättänyt" jotain ja kohta muutaman päivän tai viikon jälkeen perunut "päätöksensä".

    • Santeri_Alkio

      Sipilällä ei ole homma hanskassa. Hän lienee kaikkien aikojen typerin pääministeri.

      • historian huonoin pääministeri ei ole pelastanut suomea taloudelliselta katastroofilta


    • NäinSeMenee

      Ei ole Sipilään luottamista missään asiassa. Äijä on pelkästään joutava jaarittelija ja vatuloitsija.

    • sipilä on epäonnistunut aika rankasti talouspolitiikassa ja kunnolla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      200
      4746
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      209
      3462
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      121
      2952
    4. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2932
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      44
      2860
    6. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2317
    7. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      52
      2308
    8. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      74
      2213
    9. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      55
      2035
    10. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2005
    Aihe