Paljon faktaa löytyy
http://www.infowars.com/isis-domestic-terror-threat-created-by-cia-and-u-s-military/
http://www.hangthebankers.com/isis-leader-a-confirmed-cia-puppet/
Pakolaistulva on jo kauan sitten suunniteltu juttu. Muistakaa tämä, kun sota syttyy. Teitä on informoitu tulevasta.
CIA, Eliitti ISIS-järjestön luojana
4
193
Vastaukset
- OneTowerIlluminati
ISIS AND THE PLAN TO BALKANIZE THE MIDDLE EAST
CIA's Benghazi weapons used by ISIS in conquest of Iraq
http://www.infowars.com/isis-and-the-plan-to-balkanize-the-middle-east/ - mossadi
ISIS ei myöskään koskaan tee mitään Israelia vastaan, vaikka “juutalaisviha” pitäisi Islamin uskon kulmakiviä. ISIS johtaja Abu Bakr Al Baghdadi on todellisuudessa Mossad agentti nimeltä Shimon Elliot.
- Zarateus
Juutalainen kertoi, että lähi-idästä ei saa selvää kuka on juutalainen ja kuka on arabi. Monet ovat niin sekoittuneita, että sotkevat itse kaiken. Irakista tulee juutalaisia, Turkista venäläisiä ja Suomen Lapista löytyy Itävaltalaisia.
On tullut aika rauhan teolle.
Päiväpolitiikkaan kyllästyneet konnat tai ne, jotka eivät ole samoilla linjoilla vanhat tekijät alkavat vaikuttaa eri tavoin mm. tukemalla ISIS:tä, jotta vahingoittaisi pääpuolueita. ISIS:tä voi ymmärtää eri näkökannilta.
Sen lisäksi valtiot tekevät omaisuutta myymällä sotakalustoa. Ensin myydään sotakalustoa ja sitten paikataan haavaat. Ei järkeä.
Maailmassa pitää vähentää sotakalustoa ja kehittää hyvinvointia lisää, varsinkin niille, joilta se puuttuu.
Ymmärtääkö arabi tai afrikkalainen mitä on kansalaisoikeus, ettei sotalordeja synny enää?
Ymmärtääkö USA että se ei ole ainoa maailmassa, ettei se voi ottaa kaiken itselleen ja määräillä kaikkia?
Ymmärtääkö Venäjä, että ihminen on kaiken mitta ja ihmisen arvostus on tärkeätä?
Jokainen toivoo hyvää, mutta sulautuminen toisiinsa on pitkä juttu. Hyvinvointi on tärkeä vienti edelleen. Sen jälkeen seuraavat muut ihmisyyteen kuuluvat asiat.
Hyvinvointi pehmentää ihmisten vihoja, väkivaltaa.
Pitää nähdä asiat leveämmällä perspektiivillä, mutta harva osaa, koska asumme Suomessa, emme ole matkustaneet paljoakaan, emmekä ole opiskelleet kaikkea tarvittavaa....
Itse ottaisin ja neuvottelisin kaikille yhtäläiset oikeuden ja sopimukset siis kaikki maat maailmassa.
Kuitenkin kun on ongelmaa, niin on syy. Missä piilee syy, että joku kuolee ja kärsii?
Tarkoittaako se, että jollakin maalla on jotakin salattavaa, että se hyväksikäyttää kaikkia muita? Tarkoittaako se, että luonnonmullistukset näivertävät taloutta ja syntyy sosiaalista ongelmaa? Tarkoittaako se, että uusi salainen teknologia on ottanut askeleita eteenpäin ja uusi kulttuurinen kilpailu alkoi? Tai että joku epäonni kothasi maapallo jonkun idiootin aikeina - tuskin. Tarkottaako se, että kehitys on tuottanut läpipääsemättömän esteen...geneettinen virhe ym? Tai joku tauti tappanut meidät? Tai yksinkertaisesti astrologinen tasavaihe, jolloin mitään ei tapahdu, edistystä ei ole ja ihmiset panikoivat?
Etelän maat ovat paljon väkivaltaisempia kuin Skandit.- Zarateus
Vielä yksi tärkeä seikka on Vallanpitäjät.
Onko heissä vaihtuvuutta, ettei synny läpipääsemättömiä muuria, kuten Dubaissa voi olla, niin vahvoja ja tyhmiä, että mitään ei edisty ja jos edistyy niin omituisella tavalla, pyytteellisesti harvojen ihmisten tueksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2001546
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58961Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85902
- 53826
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t264738Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10730Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338681Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58674Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74666