Punikit ovat ottaneet esiin tämän

hurreja nuolevan Tervon sanomiset, useilla saiteilla - kehuen häntä.

Mutta mikä tekee Tervosta "paremman ihmisen", kuin tavalliset suomalaiset. Miksi hän ei laske itseään "valkoiseen roskaväkeen", tietääkseni hän on hyvin toimeen tuleva demari joka esittää itsensä hyvin "suvaitsevaisena". Vaikka ei hän sitä todellisuudessa ole, mutta haluaa vaan julkisuutta.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kait sitä nyt kirjailija voi taiteilijan vapaudella roskaväeksi kutsua sellaisia, jotka osoittavat mieltään viikkojen vaelluksen jälkeen väsyneinä Suomeen tulleille lapsille , naisille ja miehille. Oikea osoite olisi tietenkin eduskuntatalon edusta.

Äänestä

Lapualainen valkoinen roskasakki näkee demareita (niin ja tietenkin ählämeitä) sielläkin, missä niitä ei edes ole.

Äänestä

Tukiaasista se lapualaanen oikeistoviljelijäkin nauttii. Eikä oo valmis luopumaan saavutetusta edusta. Eikä tajua sitä, että ne tukiaaset maksaa heille yhteiskunta, eikä maajussit anna yhteiskunnalle mitään, ottaa vaan. Ja muut on sitten punikkia, ne jokka antaa enemmän kuin ottaa.

Äänestä

Oliko niin, että eussa haluttiin mahdollistaa laadukas ruoka kaikille, myös vähempituloisille. Jos muistan oikein, tällä keinotekoisella tukijärjestelmällä siihen pyrittiin koko euun alueella. Verovaroin tätät rahoitetaan, kaikki maksaa, isompituloiset enitten. Tuetun ruuan hintaedusta kaikki me saamme nauttia. Tämä on sosialismia.

Äänestä
  • Selitäpä vielä, miksi ruoka on Suomessa kalliimpaa kuin melkein missä tahansa muussa EU-maassa.

    Äänestä

Aina kun ei osaa mitää muuta kirjoittaa tai perustella asiaa asiallisesti. Vedetään punikki-kortti esiin. Tervo provosoi ja siihen kalikka osuu joka älähtää. Kai te lapualaiset äänestätte jälleen sitä "sosiaalipummeille rajat kiinni miestä" valtuustoon. Onhan häneltä jo homofobiakin kadonnut. Ja jos "Lapuan Akat" olis pesäpallossa hävinneet Kirittärille, sekin olisi ollu punikkien vika.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


töppö.tervo kirjoitti:

hurreja nuolevan Tervon sanomiset, useilla saiteilla - kehuen häntä.

Mutta mikä tekee Tervosta "paremman ihmisen", kuin tavalliset suomalaiset. Miksi hän ei laske itseään "valkoiseen roskaväkeen", tietääkseni hän on hyvin toimeen tuleva demari joka esittää itsensä hyvin "suvaitsevaisena". Vaikka ei hän sitä todellisuudessa ole, mutta haluaa vaan julkisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu