puhua muusta kuin "fennoista" täällä, heillä ei ole koskaan mitään asiallista sanottavaa.
Ihmettelen miksi hurri ei osaa
ihme.hurri
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Rupusakkia kun ovat.
Tack detsamma eeehhhhhh !
Muuta ruotsiin.
Palstalla on yksi paha häirikkö hurri.
Fennohan vastustaa pakkoruotsia, joten fenno kuuluu tämän palstan keskustelunaiheisiin. Fennoa voi analysoida ja miettiä, mistä hänen motiivinsa tulevat. Ihan vastaavalla tavalla fenno muistaa mainita Närpiön tomaatit joka päivä, vaikka ne eivät varsinaisesti kuuluu tämän palstan aihepiiriin.
Precis för att inte tala om Åland.
Klart att vi måste vara på alerten när det gäller fennor.Aldrig vet man vad de hittar på.Snart är spalteen igen fylld med poispakkoruotsi.
Muuttakaa ruotsiin.
Ganska få argument har ni ,alltid bara flyttning till Sverige.Där finns så mycket fennor och Sverigedemokrater.
tomskut kertoo: "Fennohan vastustaa pakkoruotsia, joten fenno kuuluu tämän palstan keskustelunaiheisiin."
Fennoja on noin viisi miljoonaa. Heistä kolme nejäsosaa todellakin vastustaa pakkoruotsia. Vain svekomieliset fennot kannattavat pakkoruotsia yhdessä RKP:n kellokkaisen, näiden kielijihadistien siivellä. Kielijihadisti-sana on Ankdamin lahja näiden palstojen loputtomaan nimittelysanastoon.
Ankdam kieltämättä kunnostautuu hyvin näissä solvausten keksimisessä.
Nimittely on ilmeisesti hänen käsityksensä asiallisesta keskustelusta - jota hän aina väittää itse käyvänsä.
Minä en ole fenno, vaan suomalainen. Fenno vastustaa pakkoruotsia, haluaa ajaa surut maasta, ei halua kuulla ruotsin kieltä missään, kärsii siitä, että surut ovat "etuoikeutettuja", haluaa suomen yksikieliseksi... Onhan näitä. Juuri näsitä syistä voin vakuuttaa, että en ole fenno, vaan suomalainen. Arvioisin, että fennoja on n. 1% koko Suomen kansasta.