Suomi kiristyksen kohde

Vastaanottokeskuksien asukkaat suunnittelevat maanlaajuista nälkälakkoa.
37<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

LOL, siitä vuan.

Äänestä

Sen kuin vaan lakkoilevat!

Äänestä

Jokohan valkensi päät suvakeilla ?

Äänestä

Tuskinpa. Heille isot käsilihakset ovat tärkeintä. Ne kyllä lähtee, jos ei syö. Ja miten sitä jaksaisi taistella Isiksen puolesta nälässä?

Äänestä

Mistäs tollasta oot päähäsi saanut? Vai oletko itse järjestämässä.

Äänestä

Maahantumketujat alkavat kiristämään itsenäistä maata?

Äänestä

Jo on aikoihin eletty. Ne arvelee, että niillä on oikeus.

Äänestä
  • Minu pitaa heti kaiki saada. Mula ole oikeus.

    Äänestä

Hyvä toivottavasti eivät lopeta kesken kun alkaa nälkä tulla. Arkussa takaisin se on kaikkien etu.

Äänestä

Millainen pakolainen menee nälkälakkoon? Hajottaa ja varastaa kaiken? Ulostaa ja virtsaa niin että junien lattia lainehtii

Elintasopakolainen ja jihadisti.

Oikea pakolainen on kiitollinen kaikesta mitä saa, jo siitä että saa olla maassa jossa ei sodita.

Äänestä

Monilla leipäjonoissa on nälkä ilman lakkoakin.

Äänestä
  • Sittenhän lakontakia syömättömät ruuat voi jakaa nälkäisille
    leipäjonottajille.

    Äänestä

  • Auttaiskohan se leipäjonoissa käyviä jos tekis syömälakon ?
    Ei taida hyysärien myötötunto ihan sinne saakka yltää.

    Toista se on jos mamu uhkaa jättää vellilautasensa koskemattomaksi.

    Äänestä

Ampua pitäisi paskasakkia.

Äänestä

voiskohan ne ruuat tarjota kotimaisille avuntarvitsijoille, kelpais varmaan....

Äänestä

> lakontakia syömättömät ruuat voi jakaa nälkäisille leipäjonottajille.<

Erittäin hyvä idea. Juuri tulleissa uutisissa näytettiin että ne saa 5 ILMAISTA ateriaa joka päivä (tai siis eihän ruoka tietenkään ilmaista ole kun suomalaiset veronmaksajat joutuvat ne maksamaan mutta parempaan tarkoitukseen ne menevät kun ruuat annetaan suomalaisille köyhille ja leipäjonoissa seisoville)

Äänestä
  • No niin nyt kaikki suomalaiset SYÖMÄÄN huomenna Hennalan varuskuntaan.

    Lahden Hennalassa on 359 irakilaista turvapaikanhakijaa.

    Pakoonlaiset jättävät huomenna syömättä lounaan ja päivällisen.

    Ruokaa siis riittää ainakin 359 suomalaiselle köyhälle?

    Äänestä

ei kulu ruokaa.

Äänestä

Loisivat pakolaiset ovatkin kaikki liikalihavia. On syytäkin vähentää ruokaa. Ei sitä energiaa makaamiseen tarvita.

Äänestä

Hassua. Ensin valitetaan, että ei saa tarpeeksi ruokaa, ja sitten kieläydytään syömästä.

Äänestä

Toivottavasti on syömättä useamman päivän säästösyistä

Äänestä

Toivottavasti ovat syömälakossa riittävän pitkään

Äänestä

Ei välttämättä huono uutinen - aita ympärille etteivät pizzataksit pääse lakkorikkureiksi. Irak on maa johon pitää palauttaa kaikki sieltä tulleet - ovat kaikki elintasopakolaisia, eivät hädässä.

Äänestä

Eipä haittaa, kunhan prosessi on hallinnassa.

Äänestä

Justhan tuossa uutimissa oli, että ovat jopa yhden päivän syömättä. Mahtaa sitten manna maistua kaksinverroin paremmin, seuraavana päivänä !

Äänestä

ei silti tajua vieläkään,mamu- ja eu-kiima on heille valtava taivas.

Äänestä

Pa-työtön syö leivättömän kotilounaan lyhimmän kaavan mukaan. Työnhaun lomassa kuluu nelisen mukillista kahvia ja kuutisen leipäviipaletta per vrk sekä yksi omppu. Loppu yltäkylläisestä tuesta menee asumiseen ja näihin kotkotuksiin.

Äänestä

Uhkaileminen alkaa! Olkoot syömättä. Kyllä nyt on hyysärit hädissään, et miten saadaan lapsukaiset syömään, yrittävät varmaankin syöttää poloisia. Ei lupaa hyvää kun jo tässä vaiheessa uhkailevat, miten sitten jatkossa jos ei kaikki mene heidän mielensä mukaan.

Äänestä

Sikanauta jauheliha ei kelvannut?
Hapankaali varmaan sit käy?

No jos ei kelpaa, niin Haaparannasta ruotsiin takaisin.

Äänestä
  • Hapansilakka vaihtuisi gourmet-surströmmingiksi.

    Äänestä

  • hapahko kirjoitti:

    Hapansilakka vaihtuisi gourmet-surströmmingiksi.

    Surströmming toimii muuten kansankokouksissa loistavana mätien munien ja tomaattien hätäkorvaajana, "säilyy" mukavasti säilykkeenä vaikkapa täältä ikuisuuteen.
    Siittä vaan sokka irti ja kansipois kunnon reimaotteinen heitto kohteeseen, kätevää eiköstä vain?

    Äänestä

Härskia pohjasakkaa.

Äänestä

Rajat kiinni ja loiset kotimaahansa , siellä voivat lakkoilla ihan vapaasti

Äänestä

Antakaa mämmiä niille...kohta ne vaatii kesälomarahoja..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarkkailija10 kirjoitti:

Vastaanottokeskuksien asukkaat suunnittelevat maanlaajuista nälkälakkoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu