Veroluikuri apteekit kuriin HETI!

Kiitos MOT:in toimittajille hyvästä ohjelmasta. Näkyy varmaan Areenassa jos haluatte katsoa. Erityiskiitos kylmänrauhalliselle toimittaja Minna Knus-Galanille. Suosittelen ohjelman katsomista kaikille.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ok.

Äänestä

Apteekkien monopoli olisi purettava pikaisesti ja mm. nettiapteekit kansan käyttöön.
Lääkekustannukset putoaisivat huomattavasti.
Alkon ja Veikkauksen monopolit samaan käsittelyyn.
Monopoli on hyvää vain lasissa, jos sielläkään.

Äänestä

Kauppoihin lääkkeet , viinat ja kaljaa 24h

Valvira on lopetettava !

Äänestä

Paljon tietoa tuossa ohjelmassa. Katsoin juuri.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lgljhfds kirjoitti:

Kiitos MOT:in toimittajille hyvästä ohjelmasta. Näkyy varmaan Areenassa jos haluatte katsoa. Erityiskiitos kylmänrauhalliselle toimittaja Minna Knus-Galanille. Suosittelen ohjelman katsomista kaikille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu