2 x Windows, fi- ja eng-kieliset

Mulla on nyt koneella engl.-kielinen Win 2000 pro.

Voinko asentaa toiselle osiolle Win xp pro:n joka on suomenkielinen?

Eli häiritsevätkö erikieliset käyttikset toisiaan?
2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä voit koska XP on uudempi kuin 2000. XP tekee automaattisesti käynnistysvalikon josta boottivaiheessa voit valita kumman käynnistät. Uskoisin että tuo kielijuttu ei haittaa mutta kokemusta ei ole.

Äänestä

täytyy asentaa ja sitten xp.jos asennat ensin xp:n ja sitten w2k niin et pääse enää xp:n puolelle.
windowsit täytyy asentaa aina ikäjärjestyksessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fieng kirjoitti:

Mulla on nyt koneella engl.-kielinen Win 2000 pro.

Voinko asentaa toiselle osiolle Win xp pro:n joka on suomenkielinen?

Eli häiritsevätkö erikieliset käyttikset toisiaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu