Epäisänmaallinen veroparatiisiammattilainen Anne Berner on myymässä Suomen kansallisomaisuutta ulkomaisille miljardööreille. Lue tästä ja herää unesta:
http://demokraatti.fi/suomi-alistetaan-markkinavoimien-temmellyskentaksi-raideliikenteen-kohtalo-kuumensi-tunteita-eduskunnassa
Epäisänmaallinen Berner myymässä Suomen
7
137
Vastaukset
- KarjaanRata
hyvä, jos edes joku ajaa Inkoon raidepussia, pysyy hirvilaumat ja sudet aisoissa.
- Voi_talikynttilät
Ai? Ja kansallisomaisuudella ei ole mitään väliä sen rinnalla. No sitten senkun kannatetaan tätä isänmaan parturia, jonka mielestä kansalaisten rahoilla ei ole kotimaata.
- viiluttaa
Berner on ollut hyvin vähän aikaa Suomen kansalainen. Pari vuotta sitten oli Sveitsin kansalainen. (Samoihin aikoihin kun oli veroparatiisiyhtiön hallituksen toimiva jäsen)
Että sellaista isänmaallisuutta. Mutta onhan Juhan kaveri!- Tuota_noin
Voisiko tuossa olla yksi syy ministeripestiin?
- kujiasaa
SDP- ja vasuritrollit kirjoittaa bulshittiä. Ei Berner ole myymässä mitään kansallisomaisuutta. Ei olla myymässä VR:ää kenellekään. Y-juna on tarkoitus korvata yksityisen yhtiön hoitamalla junalla, kun VR ei itse halua ajaa. Kilpailun avaaminen on hyvä asia. Vertaa, mitä on saavutettu televietinnässä, kun siellä ei ole vain Posti-Tele -operaattoria. Miten Lidl on saanut ruoan hinnat laskemaan, kun osuuskauppa ja K-linja ovat joutuneet kilpailun pyörteeseen. Miten bussiliikenteessä Onnibussin myötä hinnat ovat laskeneet ja palvelu parantunut. Kilpailu on hyvästä. Siitä hyötyvät kaikki. Ei ole vielä valmista. Antakaa hallitukselle ja Bernerille työrauha. SDP ja Vasurit lopettakaa sabotointi! Sertifikaatin mukaan Suomi on vapaa maa yrittää. Jarruttajat ampuvat omaan nilkkaan.
- tulePutinjatapa
Joo, ostetaan taas Saksasta ilmaa ja poltellaan valtion omaisuutta, omiin taskuihin kähmien kaiken, jonka silmä saadaan välttämään näkemästä.
- Junalippu
Kaivatte vähän kuvetta ( verotulot ) niin kyllä ne junat alkaa taas pysähdellä teilläkin päin. Myykää vaikka toinen auto pois.
Ja käyttäkää sitä junaa NYT !
Juttu iltapäivälehdessä eilen. Sama tilanne on Nurmes-Joensuu välillä, taajamajuna törmäsi ikävin seurauksin ihmiseen Nurmeksen etelä-puolella. Matka katkesi ja ainoa matkustaja pääsi jatkamaan matkaansa taksilla.
Eli matkustajia 1 kpl.
Sellaista...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1473942Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso113464Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai462933Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122862Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1422513- 502184
Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist161388"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For991375Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631304Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t381169