Lidlin kalja kuohuu!

Lidlin Nobelaner olut kuohuu vallan tavattomasti vaikka on yön yli ollut jääkaapissa. Onko se normaalia, ei Koff samalla tavalla kuohu. Maussa ei kyllä mitään vikaa mutta onko tuo kuohu normaalia? En ole ennen Lidlin kaljaa juonut.
4367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

koff ei ole olutta, vaan ohratärkkelys/pikahiivakiljua. nobelaner sen sijaan on ihan oikeaa täysmallasolutta. siinä se ero.

Äänestä

  • Hevosen kusikin kuohuu

    Äänestä

  • Tamman kiimaista kusta kaljasammioon. Sinne suurukset, oluthiiva ja vesi. A´vot kuohuvaa saksan kusta suomalaisille köyhille pultsareille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miten.on kirjoitti:

Lidlin Nobelaner olut kuohuu vallan tavattomasti vaikka on yön yli ollut jääkaapissa. Onko se normaalia, ei Koff samalla tavalla kuohu. Maussa ei kyllä mitään vikaa mutta onko tuo kuohu normaalia? En ole ennen Lidlin kaljaa juonut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu