Menen sinne tai tänne ja huomaan saman asian. Uudistuksen jälkeen tämä suomi24 on muuttunut ja muutos on selvästi huonompaan suuntaan. Minkä tahansa laitan hakusanaksi tai luen minkä tahansa keskustelun, niin hyvin nopeasti keskustelu muuttuu syyttäväksi, arvostelevaksi ja jopa haukkuvaksi. Tämä on nähtävissä ihan kaikissa aihealueissa.
Uusi ei ole aina parempi
Huonomuutos
5
283
Vastaukset
- Blueberries1
Voi olla että suomen nykyinen taloudellinen tilanne vaikuttaa ihmisten mielialoihin mutta pointissasi on perää. Ei kannata kirjoittaa tänne mitään typerää jos ei ole kunnon asiaa!
- Blueberries1
Tai onhan se jokaisen oikeus kirjoittaa mitä lystää mutta se on vain niin ärsyttävää lukea jos ei ole asiallista tekstiä. Ymmärrän pointtisi.
- Anonyymi
Sinua on ehkä huijattu
- Cancer
Parempi tietysti kirjoittaa tänne ja saada edes jonkinlainen yhteys muihin ihmisiin kuin ei yhteyttä ollenkaan.
- Anonyymi
Yhteyskokeilu ykskaks Koli mä haluan nähdä esityslistan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781