Korhola ei saanut kuninkaan kohtelua KD:Ssä, jossa venkoillaan enemmän kuin missään muualla. Nyt korhola pettää kokoomuksessa. Muuten: kokoomus on hyvin hyvin antikristillinen puolue nykyään.
Korhola on petturi
Korhola petti kaikki
4331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sinänsä hyvä ihminen Korhola on, ja taivaassa lopulta vastataan itse uskosta ja teoista. Ja sinänsä valitettavaa on, että Korhola kai vilpittömästi luuli, että EU on moderni ja demokraattinen länsimaisen kristillisenkin etiikan mukainen mm. luonnonsuojelulaitos.. mutta hän erehtyi,ei siellä ole demokratiaa, kuten nyt tietänee vaikka ehkä muuta toisille ja itselleen vakuuttelee.
Ei siellä globalisaatiota hallita ja hyvinvointivaltioita ja maailmandemokratiaa kehitetä.
Päinvastoin: epädemokraattista piilohallintaa komissiolla ym. suurkapitalistisilla maailmanvaltiosuunnittelijoilla. Isänmaaton raha kulkee investoimassa ympäri maailmaa kuten haluaa-siinä ohessa tuhotaan luonto.
Siinä mielessä on aikaimoiset seuraukset Korholan ajatuksella, että "täytyy valita mitä uhrataan"!
Hän siis uhraa pohjoismaisen kristillisperäisen etiikan hyviinvointi mallin ja itsenäisyyden, jotta "maailma pelastuisi". Ja siinä mielelessä Korhola pettää itseään ja ehkä muitakin: EU on tuhon ja riiston ja valheen tie. Mutta Siunausta ja Johdatusta Korholalle.
Ehkä siellä europarlamentissa hän voisi valaistua vaikkapa jopa esim. eu-perustuslakia tuomitsevien eurovasemmiston suuntaan (näinkin voi joutua tekemään?), jotta Suomen ja eurooppalaisten vapaus ja hyvinvointi aletaan taas palauttaa!
Onhan se muuten helkutin hyvä asia, jos ihminen pääsee ainakin valheellisesta uskonnosta eroon. Toisaalta Korholassa taitaa eniten ärsyttää, ainakin rumia naisia, hänen kaunis ulkonäkönsä. Se aiheuttaa kaunaa, joka purkautuu sitten panetteluna ja pahan puhumisena.
Ihmisillä on sellainen käsitys, että kauniit ihmiset ovat tyhmiä. Kauneus on kuitenkin katsojan silmässä ja enemmän siis makuasia. Käsitys kai juontuu siitä että jotkut rakastuvat omaan kauneuteensa. En tunne asiaa Eija-Riitan kohdalta, mutta ei häntä olisi toistamiseen valittu parlamenttiin,jos hän olisi typerys.
Kun Korhola oli KD:n ainoana ehdokkaana hyvässä vaaliliitossa ja KD pani koko puolueen rahat yhteen ehdokkaaseen, ei voinut tapahtua muuta kuin päästä parlamenttiin. Tosiasiassa hän ei tiennyt esim. TV:ssä mistään mitään, vaan oli aivan tyhmänä. Sitten myöhemmin hän rupesi näyttelemään kainaloitaan sivistömättömästi ja haukkumaan KD:n harvoja uskovaisia aktiiveja-
Ehkä hän sitten onnekas on ollut - omia avuja ei kyllä ole ollut - anteeksi vaan, että olen nainen, mutta en yhtään kadehdi ulmonäköään. Meitä ihan ihmisen näköisiä nimittäin on ihan pilmin pimein, vaikka emme kainaloitamme alennu TV:ssä näyttelemään emmekä itseämme itse kenumaan