evakkoon alpeille?

hei.kun Suomessa on talvella kylmää märkää ja pimeää niin voiko keski-euroopasta hakea turvapaikkaa?kokemuksia-andorra, sveitsi, lichtenstain,monaco?
mites majoitus ja ruoka?olen ajatellut hiihto pummin tahi ranta pummin uraa?
kokemuksia kiitos!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole kokemusta, mutta Sveitsi olisi varmasti erinomainen maa. Sinne kannattaa avata pankkitili jo etukäteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikapoikamies kirjoitti:

hei.kun Suomessa on talvella kylmää märkää ja pimeää niin voiko keski-euroopasta hakea turvapaikkaa?kokemuksia-andorra, sveitsi, lichtenstain,monaco?
mites majoitus ja ruoka?olen ajatellut hiihto pummin tahi ranta pummin uraa?
kokemuksia kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu