Tuksu kertoo uusissa blogeissaan, kuinka kemiat kohtasi Veijon (Visan ja lompakon) kanssa jo siinä vaiheessa kun oli Veijon kanssa Ikeassa. Veijo maksoi Tunkin kalusteet, joilla Tunkki epätoivoissaan yritti stailata nuhjuista kämppäänsä Emmanuelin tuloa varten.
https://www.seiska.fi/Johanna-Tukiainen/Ken-tuli-kuten-lupasikin/1075095
"Emme halua jäädä Suomeen ja keskustelimme eilen pitkään eri vaihtoehdoista, mitkä olisivat parhaimmat"
https://www.seiska.fi/Johanna-Tukiainen/Ballerina-uniikki-lamppu-sain-viimeisen-/1074785
"Niin eräs ihailijani halusi mua piristää, ja onhan sitä paljon parempi olla kun koti on siisti ja kauniisti sisustettu. "
https://www.seiska.fi/Johanna-Tukiainen/Ken-tuli-kuten-lupasikin/1075095
"Emme halua jäädä Suomeen ja keskustelimme eilen pitkään eri vaihtoehdoista, mitkä olisivat parhaimmat"
https://www.seiska.fi/Johanna-Tukiainen/Ballerina-uniikki-lamppu-sain-viimeisen-/1074785
"Niin eräs ihailijani halusi mua piristää, ja onhan sitä paljon parempi olla kun koti on siisti ja kauniisti sisustettu. "
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hyvä huomio ja avaus! Veijo taitaakin olla Ikea-tuotteiden fani!
Eihän tuota tiedä vaikka Veijukka maksaisi vielä miljunäärille kuuluvat tuokot.
Saiko tuo veijo sen kellonkin joka siinä kikkelikuvassa näkyy?
Sen Mysteeripippelin kantajaa yhä selvitellään...
Näätien tiedustelu tekee omia tutkimuksiaan, ja tulokset kuullaan sitten aikanaan.
19.6. kuvassa on taustalla jo mäntyovi ja heinäkuussahan alettiin puhua tulevista pitkistä ulkomaan matkoista. Ja mammakin kävi jotain kiireellä valmistelemassa joskus heinä-elokuussa blogien mukaan. Jäljet vievät siis sylttytehtaalle.
On kyllä friikkiä porukkaa. Nyt on veijostakin tullut julkkis loviisassa, kun friikkisirkus feat. Olli Loukola koiranpaskat on siirtyneet loviisaan. Voi veijo parka, eikö sillä ole kamuja jotka suojelis sitä???
Tää juttu ei kyllä pääty hyvin Veijo lallin kannalta...
Tuksu vie tuhoon kaikki ihmiset ketkä tielle osuu. Pahantahtoinen ja kiero piru.
Siinä on meillä kunnon ihmispiru!
Tuksu on vähän kuin loinen, jota on vaikea häätää kun se on kerran päässyt tartuttamaan juurensa toisen kotiin. Jollaksessa ja Albertilla, nyt Loviisassa. Asiaa ei auta että koko ryyppyremmi seuraa perässä.
Onko kyseisen herran talo vaalea, pieni puutalo josta talvinen kuva Madamen yhdessä instassa?
Liian hyväluontoinen mies kun auttaa tuksua iskemään muita miehiä. Pelkään että kohta tulee puukosta kun veijolta loppuu rahat.
Veijo Lalli oli siis salainen sponsori, joka maksoi Albertinkadun asuntoon hankitut Ikea-huonekalut. Veijo on myös maksanut asunnon yhtiövastikkeita.
Juhannusaatto oli 19.6., ja Ken tuli Suomeen 20.6.
Veijo haki hänet lentokentältä ja jätti Albertinkadulle hirviöluolaan.
Siitä piti alkaa Psyko-Barbien ja Kenmanuelin huima rakkaustarina, mutta...
Nimim. Äksy Piksu kertoi Albertinkadun asunnon tilanteesta sisäpiiritietoa:
"Ei Alberttila ole ollut menossa alta, eikä Mika ole ollut edes myymässä osaketta. Silloin, kun oltiin muka muuttoa tekemässä, ja mamma siellä mukana, niin oli vain siivous menossa. Se muutto oli kiva jäynä näädille, kun silloin tuli lintsi louhanin realiti, ja siinä lintsi hääräs muuton kanssa, niin Paksunkin täytyi samaistua. Lapanen viime tietojen mukaan maksaa yhtiövastiketta Alberttilasta." (ÄP 13.12.15)
Veijo Lalli voi olla kyllä täysjärkinen, mutta jotenkin tuntuu, että hänellä elämänhallinta on hukassa, kun hän sai vasta nyt elämänsä ensimmäisen ns. naisen.