Suomen länsi- ja itäraja vuotavat

Onko Suomen länsirajalta poistettu kyltit: "RAJAVYÖHYKE - SEIS - STOP - Pääsy ilman lupaa kielletty"?
Pystyykö Suomi puolustamaan rajojamme?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikä on Suomi? Ketä täällä on?

Äänestä

MISSÄ PÄÄTTÄJÄT TE LYÖTTE LAIMIN TEHTÄVÄNNE!

RAJAT KIINNI JA ÄKKIÄ SUOMI EI KESTÄ TÄTÄ!

JOS EI VEDÄ ENENPÄÄ NIELU SE TUKEHTUU!

TYYTYMÄTTÖMYYS TEKEE MELLAKOITA SA SOTAA!
ette pysty järjestämään tälle massalke minkäänlaisia oloja.

MISSÄ ON PRESITENTTI ?
mikä virka on teillä?
nyt tulee todistettua ei tuo suuret ihmismäärät sitä vaurautta meillekkään.
vaan suomikaatuu mukana.

liput liehuen marssitaan tänne ..
ei katsota kolikontoistapuolta mistä heille se kaikkihyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


reservinmamu kirjoitti:

Onko Suomen länsirajalta poistettu kyltit: "RAJAVYÖHYKE - SEIS - STOP - Pääsy ilman lupaa kielletty"?
Pystyykö Suomi puolustamaan rajojamme?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu