Ikaalisten palstalla sisua riittää.

Olen seurannut maaliskuusta alkaen Suomi24-Ikaalinen-palstaa. Huomasin varsin äkkiä, että palstalla on jankattu samoja hämmentäviä tapauksia ja asioita jo vuositolkulla. Kaikki tämä on lähinnä yhden ja saman henkilön aikaansaannosta. Hän on toistuvasti provosoinut muita ikaalislaisia, minkä johdosta suurin osa palstan kirjoituksista käsittelee hänen elämäänsä ja tekojaan. Erityisesti hän on saanut mainetta lukuisilla tapauksilla, joissa hän on syystä tai toisesta ulostanut jonkun autoon.

Minusta tämä henkilö, jota tuttavallisesti nimitetään Jampeksi, ansaitsisi jonkinlaisen kunnianosoituksen tästä huomattavasta panostuksesta Suomi24:n ihmeelliseen maailmaan. Tiedän, että monet ikaalislaiset seuraavat palstaa juuri hänen takiaan, ovat seuranneet jo vuosia. Hän on todellinen menestystarina, Ikaalisten oma poika.

Etkö vakuuttunut? Siinä tapauksessa kehotan sinua ottamaan itse selvää Ikaalisten palstan meiningistä. Em.henkilö esiintyy suoraan tai epäsuoraan luultavasti jokaisessa keskusteluketjussa, joten kuva hänestä muodostunee äkkiä.

http://keskustelu.suomi24.fi/paikkakunnat/pirkanmaa/ikaalinen

4

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • markansaari

      Mitä snää tänne kirjoitat?. Ekkös sää muuttanu Kotkaan jo ajat sitte. Pysy siä.

      • En ole eläissäni asunut Kotkassa! Olen aiemmin asunut Kauhajoella ja nykyään Ikaalisissa.


    • ikaalilainen

      Toivottavasi muutat pian pois

      • Ei minusta niin vaan eroon päästä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      342
      2770
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      58
      2235
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1929
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      64
      1569
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1512
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      60
      1044
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1009
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      898
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      200
      815
    10. 36
      719
    Aihe