Menehtyneiden varusmiesten omasille...

Finnjet

Te kaikki jotka olette menettäneet tavalla taikka toisella itse kasvattamanne nuoren, upean, perillisen, kunnon miehen alun. Ja jonka suomen pakko-laki on kirjaimellisesti tappanut, vienyt kaiken 18vuoden työnne roskakoriin, pois elämästänne mietitte varmaankin että olette Surun keskellä yksin. Poikanne on lähtenyt kuin suoraan ovesta ulos, kaikki Hänestä muistuttavat tavarat ovat paikoillaan, huoneensa on koskematon, sänky tyhjä, odottaen omistajaa joka ei koskaan palaa kotiin.
Muistakaa että meitä Todella osaa ottavia ihmisiä on tässä maailmassa, TE ETTE ole yksin tuskanne kanssa. Jos tekee tiukkaa/on paha olla niin kirjoittakaa tuskastanne, se auttaa useasti.
En jakele mitään turhaa matraa "koittakaa jaksaa" vaan sanon että "Yrittäkää Tulla toimeen elämässänne vaikean tilanteen kanssa"

0

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Useita puukotettu Tampereella

        Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
        Tampere
        266
        4783
      2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

        Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
        Puolanka
        80
        3227
      3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        36
        2643
      4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

        Suru vai suuri helpotus...
        Puolanka
        47
        2523
      5. Meneeköhän sulla

        oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
        Ikävä
        45
        1797
      6. Koska näit kaivattusi viimeksi

        Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
        Ikävä
        97
        1590
      7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

        Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
        Ikävä
        94
        1368
      8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

        https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
        Maailman menoa
        144
        1005
      9. Tekiskö nainen mieli tavata...

        Viikonloppuna ja...?
        Ikävä
        69
        988
      10. Laita vielä yksi viesti

        Saisin rohkeutta☺️ Naiselta
        Ikävä
        99
        938
      Aihe