Hieno ortodoksinen

fiilis tällä palstalla. Täytyykin ruveta useammin käymään.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Totta. Oikein ortodoksikristillinen ja -sydäminen palsta. Ilokseen lukee siitä rakkauden hengestä Turun, Oulun ja Helsingin seurakunnissa. Oikein hyvä palsta siinä suhteessa.

Äänestä

Täällä on hyvä meininki. Kumarretaan vain Jumalaa. Tekopyhät nauretaan joukolla ulos. Ei olla mitään liiskattuja matoja, vaan ajatellaan omilla aivoilla ja laitetaan asioita järjestykseen. Mitään koraaneja ei täällä lueta, vaan rukouskirjaa ja Raamattua. Monta kertaa vuodessa käydaän hakemassa happea Venäjän ortodoksikirkosta ja silloin tällöin oikein Jerusalemista. Ja laivalta ostetaan votkapullo mukaan ja hyviä kaalipiirakoita.

Äänestä

Samaa näivetystä kuin reaalissakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koprokefalos kirjoitti:

fiilis tällä palstalla. Täytyykin ruveta useammin käymään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu