Nyt tuli julkisuuteen tieto että saksalaisista 75 % haluaa lopettaa nykyisen maahanmuuton !!!!
Suomalaisista 85 % haluaa rajat kiinni
mutta ei se poliitikkoihin vaikuta
Suomalaisista 85 % haluaa rajat kiinni
mutta ei se poliitikkoihin vaikuta
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kysely jo heti alussa osoitti, että 87% suomalaisista haluaa lopettaa mamutulvan.
Nyt lukema on varmastikin yli 90%. Hullujahan kansalaiset olisivat , jos muuta ajattelisivat!
Miettikääpä, mitä tämä kertoo Suomen "demokratian" tilasta? Onko PS:n kannatus yli 90%? Olisipa, niin kaikki olisi hyvin!
Saksassa pelätään jo kansannousua ,jollei maahanmuuttoa saada loppumaan.Muuta keinoa vaikuttamiseen ei kansalaisilla tunnu olevan,siellä kyllä on tiedossa kotoutumisongelmat erittäin hyvin. Entä täällä?
Mistä moiset väitteet on otettu? Tuulesta temmattu, äärimava-lööpeistä vai jolatkin uskottavalta taholta? Lähteet esiin kiitos.
No senhän sanoo jo JÄRKIKIN, mitä sinulla ei näytä olevan!
Ei kai saksalaiset nyt mitään masokisti-hulluja ole, vaikka he ovatkin erehtyneet valitsemaan kaikkien kukkahattutätien äidin kanslerikseen.
Lähteet esiin kiitos. Sen verran järkeä minussa on, etten usko mihin tahansa.
Saisko tosiaan lähteen?
Jos 87% suomalaista vastustaa mamutulvaa, niin miten voi olla vaikeata uskoa, että 75% saksalaisistakin vastustaa?!
Onko sinun mielestä NIIN suuri ero kansojen fiksuudessa tai "suvaitsevaisuudessa"?
No miten se nyt on mahdollista, että haluaisivat rajoittaa islamin leviämistä maahansa? Ei pidä mitenkään paikkaansa, kyllähän saksalaiset suvaitsee.