Rosengårdin itsenäinen kansantasavalta

554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kun olisi vielä Rosenbergin itsenäinen tasavalta.,,,,,,,,,,,,,,,:D

Äänestä

Sinne ei kannata maksaa tukia se on itsenäinen tasavalta.

Äänestä
  • Jokos niillä on oma lippu ja oma valuutta? Jokos YK-anomus jätetty?

    Äänestä

Muslimien vakaana ai­komuksena län­nessä ei ole suin­kaan integroi­tua, vaan he halua­vat elää yhdessä tois­ten musli­mien kanssa ja eristäytyä omiksi ghetoiksi, no-go-vyö­hyk­keiksi, joihin muut eivät ole tervetul­leita ja joita halli­taan sharian mu­kaisesti.

Näiden ghettojen muo­dostumista tuskin voi pidemmällä ai­kavälillä mitenkään estää, sillä län­si­maissa ihmiset saa­vat va­paasti valita oman asuinpaik­kansa. Ghet­toutu­mista nopeuttaa white flight, jonka voi Ruotsin koke­musten pe­rusteella olettaa alka­van viimeistään siinä vai­heessa, kun maahan­muutta­jien määrä ylit­tää 20 % pai­kal­li­sesta väes­töstä. Lisäksi ghet­toutu­mista vauh­dit­taa se monikultturismin utopian vaati­mus, että ei-länsimaa­laisten kan­sanryh­mien edus­ta­jien tulisi säilyttää al­kuperäinen kulttuu­ri­nen identiteet­tinsä muut­tamatta sitä. Esi­mer­kik­si min­kään­lais­ta apua ja turvaa ei ha­lu­ta an­taa mus­li­meil­le, jot­ka ha­luai­si­vat jät­­tää sharian sää­te­le­män is­lami­­lai­sen elä­män­tavan.

Sitä pidetään kyllä suo­tavana, että län­simaalai­set omak­suvat noiden vie­raiden kult­tuurien ta­vat ja sopeutuvat yksi­puolisesti nii­hin. Esi­merkiksi ihmisten ole­tetaan asen­noituvan suo­peasti siihen, että heidän asuinalu­eelleen ilmaan­tuu länsi- ja juuta­laisvi­haa lietsovia moskei­joita, jotka terrorisoivat ympä­ristöään joka ainut päivä viisi ker­taa vuo­ro­kaudessa mi­nareettiensa kova­ääni­sistä pauhaa­valla melusaas­teellaan - en­sim­mäisen kerran jo kello viiden paik­keilla aamuyöstä. Mutta monikultturistit ei­vät suvaitse vie­raan kulttuuri-identi­teetin hyl­käämistä länsi­mai­sen arvomaailman hy­väksi, koska se ei vastaa ideo­lo­giaa.

Kai­ken kaik­kiaan monikultturistit eivät näytä it­sekään tietävän, mitä he oikein ha­luavat anta­essaan kes­ke­nään risti­rii­taisia kasva­tus­viestejä integroi­tumisesta ja iden­titeetin säilyttämi­sestä. Tuloksena on huo­nosti kasva­tet­tujen koi­rien tavoin hä­milleen menneitä toisen ja kol­man­nen sukupolven muslimitaustaisia maa­han­muut­tajanuoria, jotka ha­keutuvat ääriliikkei­siin et­simään identiteet­tiään ja hake­maan turvaa niiden tar­joamista sel­keistä uskonnollisista raa­meista. Tällä ta­voin monikultturismi ruokkii länsi­vastaisia islami­lai­sia ääriliik­keitä heitteille jättämil­lään se­kakulttuu­risilla muslimilap­silla ja ‑nuorilla.

Äänestä

Eikö palstan päivystävä hyysäri väittänyt että mitään tuollaista ei ole, se on vain rasistien kuvitelmaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Savonsanomatkertootot kirjoitti:

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/ulkomaat/maahanmuuttajat-hurjana-malmossa-tassa-loppuu-ruotsin-valtio/2144780?pwbi=622dccd050eba7fc860a1b65a4ddec3b

Sinne vaan kaikki feministilesbot kävelylle iltaisin kún siellä on niin turvallista...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu