http://www.savonsanomat.fi/uutiset/ulkomaat/maahanmuuttajat-hurjana-malmossa-tassa-loppuu-ruotsin-valtio/2144780?pwbi=622dccd050eba7fc860a1b65a4ddec3b
Sinne vaan kaikki feministilesbot kävelylle iltaisin kún siellä on niin turvallista...
Sinne vaan kaikki feministilesbot kävelylle iltaisin kún siellä on niin turvallista...
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kun olisi vielä Rosenbergin itsenäinen tasavalta.,,,,,,,,,,,,,,,:D
Sinne ei kannata maksaa tukia se on itsenäinen tasavalta.
Jokos niillä on oma lippu ja oma valuutta? Jokos YK-anomus jätetty?
Muslimien vakaana aikomuksena lännessä ei ole suinkaan integroitua, vaan he haluavat elää yhdessä toisten muslimien kanssa ja eristäytyä omiksi ghetoiksi, no-go-vyöhykkeiksi, joihin muut eivät ole tervetulleita ja joita hallitaan sharian mukaisesti.
Näiden ghettojen muodostumista tuskin voi pidemmällä aikavälillä mitenkään estää, sillä länsimaissa ihmiset saavat vapaasti valita oman asuinpaikkansa. Ghettoutumista nopeuttaa white flight, jonka voi Ruotsin kokemusten perusteella olettaa alkavan viimeistään siinä vaiheessa, kun maahanmuuttajien määrä ylittää 20 % paikallisesta väestöstä. Lisäksi ghettoutumista vauhdittaa se monikultturismin utopian vaatimus, että ei-länsimaalaisten kansanryhmien edustajien tulisi säilyttää alkuperäinen kulttuurinen identiteettinsä muuttamatta sitä. Esimerkiksi minkäänlaista apua ja turvaa ei haluta antaa muslimeille, jotka haluaisivat jättää sharian säätelemän islamilaisen elämäntavan.
Sitä pidetään kyllä suotavana, että länsimaalaiset omaksuvat noiden vieraiden kulttuurien tavat ja sopeutuvat yksipuolisesti niihin. Esimerkiksi ihmisten oletetaan asennoituvan suopeasti siihen, että heidän asuinalueelleen ilmaantuu länsi- ja juutalaisvihaa lietsovia moskeijoita, jotka terrorisoivat ympäristöään joka ainut päivä viisi kertaa vuorokaudessa minareettiensa kovaäänisistä pauhaavalla melusaasteellaan - ensimmäisen kerran jo kello viiden paikkeilla aamuyöstä. Mutta monikultturistit eivät suvaitse vieraan kulttuuri-identiteetin hylkäämistä länsimaisen arvomaailman hyväksi, koska se ei vastaa ideologiaa.
Kaiken kaikkiaan monikultturistit eivät näytä itsekään tietävän, mitä he oikein haluavat antaessaan keskenään ristiriitaisia kasvatusviestejä integroitumisesta ja identiteetin säilyttämisestä. Tuloksena on huonosti kasvatettujen koirien tavoin hämilleen menneitä toisen ja kolmannen sukupolven muslimitaustaisia maahanmuuttajanuoria, jotka hakeutuvat ääriliikkeisiin etsimään identiteettiään ja hakemaan turvaa niiden tarjoamista selkeistä uskonnollisista raameista. Tällä tavoin monikultturismi ruokkii länsivastaisia islamilaisia ääriliikkeitä heitteille jättämillään sekakulttuurisilla muslimilapsilla ja ‑nuorilla.
Eikö palstan päivystävä hyysäri väittänyt että mitään tuollaista ei ole, se on vain rasistien kuvitelmaa?