Hei sinä Iisakki Järvenpäänhelahoidon kauppaaja Soinista.
Mikäli tavara ei mene kaupaksi esim. viikossa, kannattaa hintaa hieman ehkä laskea.
Tosin sinun kapineesi on ollut kaupan jo kuukausia ja nostat sen aina jokatoinenpäivä jälleen ylös. Ajatteletko ollenkaan toisen palstaa lukevien mielenterveyttä? Jatkuvasti Iisakki Järvenpäänhelahoito silmissä. Ei hyvä.
Myytävä tavarasi on vielä rikkinäinenkin, minkä myös mainitset ilmoituksessasi, niin eikö jo se tulisi kertoa, että hintaa tulisi alentaa?
Ei Hullu ole se joka maksaa, vaan se joka pyytää, jatkuvasti, samaan hintaan, jankuttaa ja jankuttaa.
Ilmoitus Tori.Fi:ssä.
24
431
Vastaukset
- kauppaaa
Olen huomannut samaa, jotkut jankkaa samaa myytävää tavaraa viikosta toiseen kyseisellä palstalla. Miksi ihmeessä? Tiputa hintaa !
- mottomatti
Ei se ole typerä joka pyytää vaan se joka maksaa.
- MikähänVaivaa
Jälleen on yönaikana kyseinen ilmoitus nostettu ykköseksi.
- kukahaluaaluukkua
ja parra kiukaan luukkua on kaupattu jo ainakin puolivuotta, mikähän kun ei mene kaupaksi?
- toris
Kyllä mullaki niin miälenterveys järkkyy ku sama myyntiilimootus pyäri TORI.FI:SSÄ
- helaavyö
Aina vaan tota samaa paskaa kaupataan torissa! Mitä järkeä?=?
- vonLagerbom
Minä tarvitsisin isoimpaan vanhaan hevospääpuukkoon tulen alahelan. Paljonkohan mahtaisi maksaa ja mistä saisi. [email protected]
- soinipalsta
kuhavalta, iisakki järvenpää oystä,,, kannattaisko kysyä sieltä eikä täältä,,,
- superbowl
Tätäkö meinasit? http://www.tori.fi/etela-pohjanmaa/Iisakkki_Jarvenpaa_Helahoito_Voineen_24723389.htm?ca=6&w=1
- nirvaä
Jotkut kuvitteloo, notta kun jostain lastenkärrystä on aikanaan maksettu uutena 500 euroa. Niin sitten 5 vuoden päästä rispaantuneesta ja tahriintuneesta kärrystä vois pyytää 400 euroa. Vaikka kukaan ei siitä maksais hyvällä tahdollakaan 100 euroa enempää. Monella on jotenkin todellisuudentaju hukas.
Kyllä se on niin, notta käypä hinta on korkeintaan 25% uuden hinnasta. Enempää ei vain voi olla, mieluummin ostaa sitten kaupasta uuden. Ja köyhällä ei ole varaa maksaa sitäpaitsi käytetystä yhtään tuota enempää. - Typeryyttä
Mitä te kitisette toisten asioista? Eiköhän jokainen saa määrätä haluamansa hinnan omille tavaroilleen. Laittakaa omia romujannekin myyntiin haluamallanne hinnalla. Aivan joutavaa kommentointia.
- hyvettähelavyönytmyyty
Nyt, ilmeisesti sama Soinin myyjä kauppaa Led-valaisintaan, jatkuvasti nostaa sitä ykköspaikalle. Vituttaa tuollainen häiriköinti.
- järkyttää
Kyllä niin miälenterveys järkkyy !!!!!!!!!!!!!!!
- Ledionparas
Voi kamalaa ! Että oikein led-valaisin v*****aa? Hahhhaaaaaa, kannattaisiko varata aika vaikka jollekin mielenhallintakurssille?
- hyvettähelavyönytmyyty
Kyllä kun seuraa palstaa vakituisesti, sentään jotain käytöstapoja olisi hyvä noudattaa ja sääntöjä!
- taassielläsesamalamppu
Taas led-valaisin lisätty eilen 20.15 ykköseksi. Häiritsee todella tämä tyyppi, menisi vaikka naapureilleen kauppaamaan tota lamppuaan !
- 59874569
Oo ymätäny notta Tori.fi on juuri sitä varten jotta siälä tavaraa kaupathan .Vai oono vääräs ??????????
- NIINkyllästynyt
Led-valaisin on vaan ekana koko ajan, se on sääntöjenkin vastaista, mutta ilmeisesti Soinilainen ei sellaista ymmärrä? Vaan kirjaa tuotteensa myydyksi ja ilmoittaa heti sen jälkeen tuotteen taas myyntiin. Tosi itsekästä tomintaa!
Pian pitää tosiaan lähteä käymään siellä soinissa ja ostaa kyseinen tuote, heittää se sitten saman tien täysillä maahan, eiköhän perkele ala ymmärtämään !? - gröönstrandinvaltsuu
HAIII!!!! OSTA SIE HYVÄÄ TASKULAMPPUUU!!! http://www.tori.fi/uusimaa/Leatherman_tread_25717300.htm?ca=18&w=1
- kyllästymyt
Todella ärsyttävää toimintaa.
- Poliisinainen
Mutta jos jotain kauppaa ja saa myytyä niin silloin pitää tavara toimittaa ostajalle eikä tyhjää myydä.
- Heklapää
Täytyypä alkaa ,ihan teijän mieliksi nostaa kamaa listal pari kertaa päiväs....
- kukatietäänimen
viutun mulkku soinilainen
- Ellunkamala
No voi sentään, onpas teillä murheet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 223914
- 901924
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa901319Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1681291- 561149
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.551052Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe1941030- 61932
- 42896
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis143859