kepu on perseestä

sippijussi

Ei miulla muuta.

11

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jombenbestisjohtaja

      Olet HHMkvaV:ni ainakin sata kertaa avannut tästä aiheesta. HO HOO, HO HOO! Etkö muuta keksi. Huono on pää jos samoja pitää aina toistella.

      • hyväVirke

        hyvin kiteytetty, totuus...
        vasemmisto on työ, oikeisto on pääoma,
        maalaisliitto kuppaa siinä välissä...


      • Fnicirnc

        Hyvin todettu.


    • Kyllä ulkohelsinkiläisen kannattaa pitää "kepusta" kiinni. Muuten valtakunta keikahtaa Suomenlahteen. Jopa hesalaisellekin "kepusta" on etua, jos haluaa valtakunnan tasapainoista kehitystä. Porvari ei, ikävä kyllä, näe Helsinkiä pidemmälle, jos ylipäätään.

      • sepollaOnLehmätOjassa

        ja pulsaka elintaso yhä nousussa,
        mtk:n ja maalaisliiton ay-porvarit,
        hoitaa asian, hys hys...


      • Kuka estää hesalaistakin hankkimasta lehmän?


      • Niitäkinon

        Kaupungin järjestyssäännöt.


      • Muistelen lenkillä ollessani nähneeni Paloheinässä reheviä niittyjä, kyllä siellä nähdäkseni lehmä menestyy.


      • nuvuinnniiiihhh

        kyllä se lesta takaa sulle lisää tukea pulskaan elintasoon ja lomailuun...


    • tässätotuus

      Sipilän tyhmyys tulee Suomelle todella kalliiksi. Sipilä ei lainkaan tajua, mitä seuraa kun kymmeniä tuhansia Isiksen tappokoneita pääsee maahamme lorvimaan varoillamme pahat mielessä.. Sipilä ei sovi alkuunkaan pääministeriksi. Sitä ei kukaan ota tosissaan. Se ei saa mitään aikaan eikä ajattele maamme parasta tai tulevaisuutta. Tekee edelleen omaan lompsaansa paskapönttöbisnestä Suomen kansan kustannuksella,.

    • Xxjuuxx

      Aloittajan kanssa olen samaa mieltä.
      Kansalta oli päässyt unohtumaan vanha totuus: kepu pettää aina.
      Minua ei tietenkään kepu ole pettänyt, koska en ikipäivänä äänestäisi moista paskajoukkoa. Kepun historia on täynnä työväestön sortamista. Kepulaiset eivät vähääkään kunnioita elättäjiään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      26
      19175
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      69
      6135
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      26
      5768
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      61
      5612
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      41
      5478
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      99
      5374
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      4833
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      43
      4507
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      57
      3836
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      49
      3485
    Aihe