Ylen mokupokeri ei petä..

Joka päivä ylen uutisissa toitotetaan kuinka vastiskeskuksista on kunnalle ja kuntalaisille taloudellista hyötyä. Kuinka yle edelleen jaksaa/kehtaa, kun kukaan aivot omaava ei usko noita satuja..
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lisää Suomelle velkaa ja ongelmia rikollisuuden parissa siinä se nousu tai siis lasku.

Äänestä

Vai hyötyä noista keskuksista ? Juuri kerrottiin TV 1 klo 17:00 uutisissa, että kunnaliveroja joudutaan korottamaan pakoloisten vuoksi, kun valtion tuet eivät riitä peittämään keskuksien kustannuksia. Että silleen PERKELE !!!

Äänestä
  • Samaan hengenvetoon sanottiin että "pitkällä aikavälillä voi kunnalle tulla taloudellista hyötyä"

    Buahahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VMP-- kirjoitti:

Joka päivä ylen uutisissa toitotetaan kuinka vastiskeskuksista on kunnalle ja kuntalaisille taloudellista hyötyä. Kuinka yle edelleen jaksaa/kehtaa, kun kukaan aivot omaava ei usko noita satuja..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu