KaMan naisten joukkue hajoaa

Tämähän sopii toimitusjohtajan suunnitelmiin vallan mainiosti. Olihan hän saanut monet naurut miesten joukkueen toilailuista tältä kaudelta. Jos Maila haluaa pärjätä joskus niin siihen on pieni vinkki että ex-kapiainen pihalle, ja pitkälle. Kun katsoo hänen historiaansa niin siellä vieläkin savuaa poliittiset rauniot .
153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaverit ympärillä kumartaa syvään jalkojen juureen. Tuleehan siinä tunne että minä olen kuningas ja voin tehdä mitä vaan. Jäähän tästä aikakaudesta tuhoisa jälki perinteikkään seuran historiaan - toivottavasti edes seura jää.
Tyhmiä voi viedä näinkin, että kirjoitetaan seuran strategian muuttuvan omien nuorten peluuttamiseen. Eihän siinä muuta vaihtoehtoa todellisuudessa ole kun kuusi ensimmäistä pelaajaa lähtee samalla kertaa muualle. Tämä jos joku on HISTORIAA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuhoava kirjoitti:

Tämähän sopii toimitusjohtajan suunnitelmiin vallan mainiosti. Olihan hän saanut monet naurut miesten joukkueen toilailuista tältä kaudelta. Jos Maila haluaa pärjätä joskus niin siihen on pieni vinkki että ex-kapiainen pihalle, ja pitkälle. Kun katsoo hänen historiaansa niin siellä vieläkin savuaa poliittiset rauniot .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu