Maanantaina sitten tulee pakulaiset Orivedelle asustelemaan ja tuomaan uutta väriä katukuvaan. Onnea Orivesi .
Valmistautukaa ottamaan vastaan
9
212
Vastaukset
- jihad.on.kaikkialla
en ole käynyt katsomassa, mutta palstalla on avaus jossa sanotaan että jihadistit ovat jo saapuneet.
- TutustuiUusiinKamuihin
Näin Leenangrillin edestä kulkevan pakolaisen koulullepäin. Yleensä siitä hoipertelee paikalliset alkkikset johonkin katse sumeana.
- LähteköötHelevettiin
Siellähän ne jo parveilee ääsmarketin edustalla ja näkyy kasseissa olevan enemmän ostoksia mitä tällaisella tavan työläisellä edes on varaa ruuaksi ostaa. On se helppoa kun toisia elättää valtio ja toiset taas joutuu elättämään itse itsensä. Ykskin töllisteli kuin aaveen olisi nähnyt kun kävin tokmannilla. Tana jos olis tullu jotain lässyttään niin turpiinsa olis saanu helvetin pummit.
- khfdwå
Kylältä kuultuna, et olis mamut jääny kiinni varkaudesta paikallisessa kenkäkaupassa! Tiedä sitten pitääkö paikkansa?
- 3plus20
Eikä varmaan mainita missään lehtijutussa asiaa. Jos suomalainen tekee saman niin heti tiedotetaan julkisuuteen.
- eivoiollatotta78
Juu ja paikallissanomissa kuva näistä "pakolaisista", KAIKKI kuvassa olevat on nuoria miehiä. Eikö ne ole velvollisia sotimaan maansa puolesta? Varokaa vaan kaikki nuorten tyttöjen äidit ja isät!
- Rehellinenrealisti
Orivedelle tuli vain nuoria miehiä. Sodasta lomalla olevia sotilaita. Heidän tehtävänsä on euroopan islamisaatio.
Tytöt ja naiset saavat todella varoa. Koraani määrää raiskaamaan ja hakkaamaan.
Näistä kahdesta syystä eurooppaan tulee niin vähän naisia ja lapsia. Naiset pelkäävät itsensä ja lastensa joutumista raiskatuiksi. Miksi suomalaiset sitten eivät saisi pelätä..
- Rehellinenrealisti
Olivat Lidlissä ja kärryt oli täynnä ruokaa sekä vaatteita. Tavallinen työläinen voi vain haaveilla sellaisesta shoppailusta, köyhistä puhumattakaan.
- Eikäsortseissatarkene
Ei grokseilla oikein tarkene Suomen talvessa,siksi pitää ostaa talvipopot.KOSKEE MYÖS ÄHLÄMIÄ.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko851857- 431459
- 741047
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!511035- 59981
- 70965
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20940- 34900
- 37809
- 38749