Rajat vuotaa-vieläkin

170 miespakolaista taas rajan läpi suomeen. Joka päivä lappaa uusia köyhdyttäjiä. Köyhdyttäjien lisääntyminen on räjähtänyt: Afrikan väkiluku nousi muljardiin vauhdilla ja jo vuonna 2030 on 2 miljardia.

Se johtaa sotiin ja pakolaistsunamiin lähitulevaisuudessa. Jos Merkkeleitä ja Junkkereita on silloin Euroopan maiden johdoissa, eurooppa tuhoutuu-lopullisesti.

En puhu EU:sta, koska silloin sitä ei enää ole.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olet oikeassa.

En vieläkään käsitä, miksi Suomen armeijan taitoja ei yhteiskuntamme halua käyttää hyväksi tällaisessa tilanteessa? Täällä me vai harjoittelemme, mutta emme saa lain mukaan tehdä mitään. Melkoisen hölmö tilanne.

Milloin poliitikot tajuavat sen tosiasian, että armeijaa voidaan käyttää myös sisäisiin turvallisuusuhkiin virka-apupyynnöllä, jos rajavartioston ja poliisin voimat loppuvat?

Sen tajuamiseksi menee poliitikoilta eduskunnassa luultavasti noin 100 vuotta ja sitten kaikki on jo liian myöhäistä.

https://www.youtube.com/watch?v=HCu5iJQDr8g Unkari otti armeijan apuun hallitsemattoman maahanmuuton estämiseksi ja se alkoi tuottaa heti tulosta.

Suosittelisin eduskunnalle opintomatkaa Unkariin ja näkemään se tosiasian, että varsin kehittynyt armeija voi pysäyttää hallitsemattoman ja laittoman pakolaisvirran. Jos aseellista väkivaltaa on tarve käyttää, niin silloin sitää pitää käyttää heti.

Äänestä

Täytyy palkata tarkka-ampujia.

Äänestä

Köyhdyttäjät huolestuttavat maamme loisia. Niitä, jotka ovat ikänsä kupanneet yhteiskunnalta. Saaneet ilmaiseksi. Pitäneet sitä oikeutenaan. Halunneet lisää. Vaatineet lisää. Heitä on aina huolettanut, että joku muukin. Ja sotien ja ongelmien alta pakenevat ovat heille valtava uhka. Entä, jos minulle sen takia annetaankin vähemmän? Entä, jos joudunkin laittamaan joskus tikkua ristiin elämiseni eteen? Minä, isänmaan rakentaja ;)

Äänestä
  • Haista huilu! Oman maan kansalaisista on pidettävä huolta. Se on ihan perusvelvollisuus tykkäät tai et.Kansalaisemme eivät voi puolta maapalloa matkustella merkkivaatteissa ja lenkkareissa bodaten välillä kuten tänne tunkevat kultamuna-elintasosurffarit, koska muut maat eivät niitä huoli.
    Meillä ei ole mitään historiallisia velvotteita edes näitä elintasosurffareita kohtaan.Pidetään huolta oman maame heikko-osaista kuka mistäkin syystä ja annetaan potkut perseelle näille raiskari-kultamunille! Se on velvollisuutemme suomalaisina!
    Et sinäkään voisi löysiä leukaperiäsi louskutella vapaassa maassa, elleivät näiden kultamunien ikäiset nuoret miehemme olisi sotineet maamme edestä, naiset tekivät miesten töitä ja osa lapsista lähetettiin turvaan naapurimaihin, mistä palautuivat ja aikuistuttuaan rakensivat Suomea nousuun, mistä Sinäkin nyt nautit!

    Äänestä

Tapanilan asemanseudulla jo toinen maturaiskaus.
Ei ole Unelmaihmiset kommentoineet. Taitaa kuulua raiskaaminen ikäänkuin luontaisetuihin täysihodon lisäksi näille saatanan savikuonoille.
Taitais olla taas konserttin paikka!

Äänestä

http://yle.fi/uutiset/tornioon_tuli_170_turvapaikanhakijaa/8370306
---
Tornioon tuli 170 turvapaikanhakijaa

Ruotsin kautta Tornioon saapuvien turvapaikanhakijoiden määrä on jatkunut tasaisena. Yhteensä kaupunkiin on tähän mennessä tullut yli 5 000 turvapaikanhakijaa.

Tornioon tuli tänään perjantaina noin 170 turvapaikanhakijaa Ruotsista. Lauantaiksi odotettavasta pakolaismäärästä ei vielä ole arviota, kerrotaan poliisista.

Keskimäärin Tornioon on tullut nyt jatkuneen pakolaiskriisin aikana noin 200 turvapaikanhakijaa päivässä. Yhteensä heitä on tullut yli 5 000.

Pakolaisvirran valvomisen lisäksi Torniossa on jatkettu tehostettua tullivalvontaa. Sen tiimoilta yhdeltä ihmiseltä löydettiin pieni määrä kannabista. Lisäksi yhtä syyrialaistausta ihmistä epäillään kolmen muun syyrialaisen laittoman maahanmuuton järjestelystä.

Epäilty on toimitettu tutkittavaksi Kemiin ja maahan tullut kolmikko Tornion järjestelykeskukseen.

Yle Uutiset

Äänestä

Enpä luota syyrialaisiinkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


FolioMulder kirjoitti:

170 miespakolaista taas rajan läpi suomeen. Joka päivä lappaa uusia köyhdyttäjiä. Köyhdyttäjien lisääntyminen on räjähtänyt: Afrikan väkiluku nousi muljardiin vauhdilla ja jo vuonna 2030 on 2 miljardia.

Se johtaa sotiin ja pakolaistsunamiin lähitulevaisuudessa. Jos Merkkeleitä ja Junkkereita on silloin Euroopan maiden johdoissa, eurooppa tuhoutuu-lopullisesti.

En puhu EU:sta, koska silloin sitä ei enää ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu