Minulla ei ole ollut koskaan yhtäkään iskurepliikkiä käytössäni, sillä repliikit ovat kaikki kohdistuneet minuun naisten taholta. Minun tehtävänäni on ollut vain valittava nainen, joka itseäni miellyttää.
Iskurepliikit naisten taholta ovat vain osoitus, että mieheen kiinnitetään huomiota. Sen jälkeen miehen onkin helppoa valita illan kuningatar, sieltä missä sattuu kulloinkin viihtymään.
Yli 1000 naisen kanssa yli 40- vuoden aikana milloin missäkin muhinoineena voin vakuuttaa, ettei miehen jolla on kaikki suurinpiirtein kohdillaan tarvitse vaivautua miettimään iskurepiikkejä. Naiset lankeat ensin ulkonäköön, sen jälkeen rentoon ja asialliseen pukeutumiseen.
Sen jälkeen siihen, miten sujuvasti keskustelu onnistuu ja sen jälkeen päätellä onko miehellä muutakin mielessä kuin päästä puhumalla suoraan pehkuihin.
Koskaan ei kannata levitellä ja elvistellä rahoilaan, tai kehua omaisuuksillaan, sillä karu totuus saattaa olla aivan muuta, sen jälkeen peli onkin menetetty.
Jos miehellä on oikeasti varallisuutta, niin sen voi jossain vaiheessa tuoda hienovaraisesti esiin. Jos mies omistaa esim. ok- talon, kesähuvilan, purjeveneen tai huvijahdin, hän ohimenen kysäistä naiselta, olisiko hänellä joskus aikaa käydä drinkillä kohteessa.
Tavikset joutuvat tietenkin miettimään iskureplikkejä , jotkut onnistuvat, mutta useimmat eivät.
Sanoohan sen jo järkikin, ettei fiksu nainen lähde intiimiin suhteeseen jonkun, yleensä kuluneen repliikin johdosta, tai edes hyvän repliikin johdosta, vaan hänen on oltava vakuuttunut siitä, että juuri tämä mies on hänelle se oikea. Onko mies sitä, se onkin asia erikseen.
Iskurepliikit
CasanovaM
1
138
Vastaukset
- Hyvätieto
Neuvoistasi on monen miehen syytä ottaa opikseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585070
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544572Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224509Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961717- 891381
- 791334
- 2281308
- 3061015
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50840