Kreationistit tappavat koralleja

Kreationistien toiminta on osaltaan tappamassa Pohjois-Amerikan koralleja.

http://yle.fi/uutiset/merentutkijoiden_hatahuuto_lahes_kaikki_usan_korallit_vaarassa_kuolla_tana_vuonna/8371055

Missään ei ole yhtä paljon yhtä suruttomasti fossiilisia polttoaineita haaskaavia kreationisteja kuin P-Amerikassa ja öljyllä rikastuneissa arabimaissa, vaikka Kiina yrittääkin haaskauksen osalta nyt päästä tasoihin polttamalla kivihiiltä. Aikaisemmin, kun kreationisteja oli enemmän, luonnonvaroja tuhlattiin ja luontoa raiskattiin vielä enemmän.

Ja kun fossiiliset polttoaineet on kulutettu loppuun, huudetaan aivan varmasti "tiedettä" apuun. Ja se onkin sitten "evokkitiedettä", johon kretut aina tukalan paikan tullen turvautuvat - kun esimerkiksi vakava sairaus ei paranekaan Raamatun ohjein.

5

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kreaatio-nisti

      Ei koralleilla ole mitään väliä. Kohta alkaa Harmageddon ja tulee ylöstempaus ja sitten maailmanloppu.

      • IlkimyksenPikkuvelipuoli

        Ikävämpää on että Amerikoissa on ihmisiä jotka ovat tuota mieltä tosissaan.


    • illurminatus

      Posketonta puhetta , monet ateistiuskovaisetkin polttavat ruohoa ja kivihiiltä.

      • Mitä.häh

        Ei se ruoho tupruttelemalla lopu kun sitä voi kasvattaa lisää ihan kotioloissa. Kivihiiltä taas en ole koskaan poltellut.


    • asdasag

      Ihmeellistä että ateisteja ei ole missään, ei edes Amerikassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      66
      2265
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2162
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1468
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1232
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      113
      1120
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      885
    Aihe