Levantin tyhjennys menossa ,Amerikan juutalainen sanonut jotta kaikki maailman pakolaiset mahtuisivat SUOMEEN.
Sionistit tekevät tilaa sodalla varmistaakseen juutalaivaltion Israelin olemassaolon ja sen laajentamisen, sionisti opilla ei ole Raamatun Vtn sanoman mukaista totuusarvoa ainoastaan juutalaisten historiaa tuntemattomat hairahtuvat uskomaan juutalaisten sionismi valheeseen.
Kristilliseen Sionismiin synnytään yleensä "uudestisyntymisen opin " kautta ja siinäkin uskotaan valhe , hyvien saarnamiesten puheitten seurauksena .
Kristillinen Sionismi on ollut voimakkaasti mukana juutalaisten muutossa Palestiinaan
ja tuo uskonnollisuuden levitys on ylettynyt monissa maissa korkeinta johtoa myöten, niin Suomessakin.
Suomeen on markkinoitu Kristillistä Sionismia yli 100 vuotta !
Ja nyt tuhoisat sodat Levantissa ovat tuoneet tuon opin varjopuolet tänne saakka , USA on hävinnyt sodat ja Islamin uskoisten kosto leviää Eurooppaan ja tänne Suomen perukoille saakka, aatteitten ja uskontojen leviämisellä ei aina ole kiire se saattaa kestää satoja jopa tuhatkin vuotta.
Kristinusko saastutti täydellisesti Suomalaiset vasta n, 1500 vuotta syntymisensä jälkeen .
Islam on n, 1400 vuotta vanha. joten tarttis tehrä jotain .
Sionistit tekevät tilaa sodalla varmistaakseen juutalaivaltion Israelin olemassaolon ja sen laajentamisen, sionisti opilla ei ole Raamatun Vtn sanoman mukaista totuusarvoa ainoastaan juutalaisten historiaa tuntemattomat hairahtuvat uskomaan juutalaisten sionismi valheeseen.
Kristilliseen Sionismiin synnytään yleensä "uudestisyntymisen opin " kautta ja siinäkin uskotaan valhe , hyvien saarnamiesten puheitten seurauksena .
Kristillinen Sionismi on ollut voimakkaasti mukana juutalaisten muutossa Palestiinaan
ja tuo uskonnollisuuden levitys on ylettynyt monissa maissa korkeinta johtoa myöten, niin Suomessakin.
Suomeen on markkinoitu Kristillistä Sionismia yli 100 vuotta !
Ja nyt tuhoisat sodat Levantissa ovat tuoneet tuon opin varjopuolet tänne saakka , USA on hävinnyt sodat ja Islamin uskoisten kosto leviää Eurooppaan ja tänne Suomen perukoille saakka, aatteitten ja uskontojen leviämisellä ei aina ole kiire se saattaa kestää satoja jopa tuhatkin vuotta.
Kristinusko saastutti täydellisesti Suomalaiset vasta n, 1500 vuotta syntymisensä jälkeen .
Islam on n, 1400 vuotta vanha. joten tarttis tehrä jotain .
Vastaukset 7
Vanhimmat
hmm.. mitä sotia USA on hävinnyt takavuosina ..ei tule ihan heti mieleen
Kaksi Persianlahdensotaa ! Saddamin hirtto !
Libya , pakolaisia virtaa Eurooppaan Gaddafin murha !
Afganistan , juuri tusjautti sairaalaan.
Syyrian tuen ISIliikkeelle ja muille Syyrian hallitusta vastaan taisteleville,
Venäjä tuhoaa nyt noita lopullisesti Syyriasta ja sitten ehkä NATO posauttaa puolestaan Venäätä jos ei pelokkeen edessä liukene !
Mutta pakolaisilla on edellistäkin vaikeampi tilanne.
Amerikkalaiset on innokkaita aloittamaan sotia (asekauppa), mutta eivät osaa lopettaa niitä silloinkaan kun pitäisi heidän omastakin mielestään.
Amerikassa raha puhuu ja finanssitoimijat käyttävät ylintä valtaa.
Ei siellä kansaa kuunnella.
Mutta eipä kuunnella täälläkään. Kansa joka maassa vain rahoitta kaiken ja kärsii.
Kaikki maailman tavalliset, pienet ihmiset kärsivät pienen ja ahneen piirin valtataistelun vuoksi.
Onko tuo se jutki, joka on myös miljonääri?
Niin, mitä tarttis tehdä?
Aloittaja horisee sekavia. Isis = Isil = Islamic state of Irac and Levant.
Kristinusko tuli Suomeen suurinpiirtein samoihin aikoihin kun Ahmetti vasta näki näkyjään ja ajatteli perustaa uskonnon sen pohjalta.
Mitä tekemistä jollain siionismilla ja raamatulla on tekemistä koko asian kanssa?
Ja Israel on ollut valtio jo pian 70 vuotta, eikä siinä millään suomalaisella siionismilla ole hevonvitun vertaa mitään tekemistä.
Ja tosiaankin taitaa vielä kestää tuhat vuotta, ennekuin teikäläisen puheisiin kukaan uskoo.
ISRAELIN ILMAVOIMAT TASOITTAVAT ISIS TERRORISTEILLEEN TIETÄ DAMASCUKSEEN JA LIBANONIIN.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1421630010324.html 19.1.2015 5:47
Israel teki sunnuntaina helikopteri-iskun Syyriaan Hizbollah-järjestöä vastaan. Uutistoimisto Reutersin mukaan iskussa kuoli kuusi henkilöä. Libanonin Hizbollahia lähellä olevan lähteen mukaan iskussa kuoli järjestön edesmenneen johtajan, Imad Moughniyahin, parikymppinen poika Jihad. Lähteen mukaan kuolleiden joukossa oli myös Hizbollah-komentaja Mohammed Issa.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1421636739585.html 19.1.2015 11:21
ISIS/ISIL-Terroristijärjestön varsinainen kohde on Libanonin Hizbollah, jonka se haluaisi kukistaa. Terroristijärjestö Isis on Telegraphin mukaan viime aikoina värvännyt ja harjoituttanut taistelijoita Syyrian ja Libanonin välisen rajan tuntumassa. Lounais-Syyriassa sijaitseva Qalamounin alue on sotilaallisesti tärkeä Syyrialle, mutta se saattaisi pahimmassa tapauksessa toimia myös rajanylityspaikkana terroristeille.
http://www.magneettimedia.com/israel-auttaa-aari-islamistista-terroristijarjestoa-leviamaan-syyriassa/
-Israelin tuoreet iskut Syyrian hallituksen puolella taistelevia Iranin Vallankumouskaartin ja Hizbollahin sotilaita vastaan osoittavat, että juutalaisvaltio tahtoo äärimmäisestä väkivallastaan tunnetun IS-terroristijärjestön voimistuvan.
https://www.youtube.com/watch?v=QdwksvcSzLE
al-Baghdadi, a Mossad agent named "Elliott Shimon" report -Published on Aug 7, 2014
Abu Bakr al-Baghdadi, so-called ,” the head of ISIL (Islamic State in Iraq and the Levant) is not only an agent of Mossad, the Israeli named "Simon Elliott" or "Elliott Shimon. Publish Site American Veterans Today, a report in which he said that the leader of the "Daesh" Abu Bakr al-Baghdadi, is not only an agent of Mossad, the Israeli named "Simon Elliott" or "Elliott Shimon," was trained to head the organization Daesh in order to spread chaos in the Arab countries neighboring Israel.
The report, published by the site, the "Abu Bakr al-Baghdadi," was born to Jewish parents and picked up Israeli intelligence services, to get highly trained to spy, and then been planted in one of the countries to assess the organization "Daesh", which was published chaos throughout the Arab world and the demolition of states, which increases the chances of Israel's control over the region.
https://www.youtube.com/watch?v=TaH9LyYGjbk ISIS leader Abu Bakr Al Baghdadi is a Jewish Mossad Agent
https://www.youtube.com/watch?v=7OF5Gr086kw Zionist Author Admits ISIS is Israeli Secret Intelligence Service
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015011919047649_ul.shtml 19.1.2015 klo 14.36
Iranilainen kenraali kuoli Israelin iskussa Syyriaan Iran vahvisti maanantaina, että sen vallankumouskaartiin kuulunut kenraali sai sunnuntaina surmansa Israelin ilmaiskussa Syyriaan. Iskussa kuoli myös kuusi Hizbollah-järjestön taistelijaa.
Hizbollah kertoi sunnuntaina omalla televisiokanavallaan, että taistelijat olivat tiedusteluretkellä. Ilmaisku tehtiin lähellä Kuneitran kaupunkia Golanin kukkuloiden Syyrian puoleisessa osassa. Libanonilainen Hizbollah-järjestö tukee Syyrian hallintoa ja on lähettänyt taistelijoita maahan. Hizbollah kävi verisen sodan Israelia vastaan kesällä 2006.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=13157
Kenraali Wesley Clark: Liittolaisemme rahoittivat ISIS:tä tuhotakseen Hizbollahin.
Kenraali Clarkin lausunto on suorastaan hätkähdyttävä, koska se selittää useita Lähi-idän tapahtumia.
Siihen nähden, että haastattelu julkaistiin CNN:n laajuisella uutiskanavalla, on se saanut mediapiireissä mitättömän vähän julkisuutta muuhun ISIS-uutisointiin nähden. Clarke kertoo, että mikäli haluttaan luoda kuolemaan asti Hizbollahia vastaan taisteleva joukko, ei silloin tule rekrytoida parempaa maailmaa tavoittelevia vapaaehtoisia. Tarvitaan ”fanaatikkojen” ja ”uskonnollisten fundamentalistien” muodostama joukko. Näin päädyttiin rahoittamaan fundamentalistista takfiri-ideologiaa kantavaa ISIS:stä.
Clark ei mainitse ISIS:n rahoittajien nimiä, mutta epäilemättä kyseessä on Yhdysvaltain liittolaiset Lähi-idän alueella (Israel, Saudi-Arabia, Jordania, Turkki, Irak, Kuwait).
http://svenska.yle.fi/artikel/2015/05/22/kontrollerar-nu-halften-av-syrien
Turkiskt stöd för IS Den turkiska underrättelsetjänsten ska ha hjälpt till med att förse islamistiska rebeller i Syrien med vapen.
Det kommer fram i hemliga dokument som nyhetsbyrån Reuters tagit del av.
Turkiet vill få bort Syriens president Bashar al-Assad. Vapensmugglingen har hjälpt extremistgruppen IS eftersom flera rebeller senare anslutit sig till extremistorganisationen.
Turkiet förnekar till anklagelserna om att de skickat vapen till terrorister i Syrien.
Barn dödade i amerikanskt flygangrepp Två barn dödades troligen i ett amerikanskt flygangrepp i Syrien i november, uppger försvarshögkvarteret Pentagon. Uppgifterna kom fram efter en intern granskning av 46 fall där civila har rapporterats som offer