Jos itsensä pettää mitä jää jäljelle, ei mitään! Sitä saa mitä tilaa!
https://www.youtube.com/watch?v=J-DPIRoEqzU
https://www.youtube.com/watch?v=J-DPIRoEqzU
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
https://www.youtube.com/watch?v=vI5p8Nb5yAo On miehellä pokkaa...
Vuonna 2011 Soinilla oli vielä vakaumus ja periaatteita, vuonna 2015 kaikki periaatteet on myyty. Kuinka saa nukuttua yönsä, sitä ihmettelen.
Kyllä Soini on rehti suomalainen mies, hänen puolueensa saa jatkossakin ääneni.
PS-puolueessa on paljon hyvää, mutta tämä aika vaatisi ryhdikkäämpää otetta asioihin ja lupauksista kiinni pitämistä. Mutta ei EK-vaalien 17-18 % kannatus-kertymällä maan suuntaa muuteta. Niiden, jotka PS-puoluetta äänestivät, olisi kuulunut käsittää tämä asia. Iso vastuu on silti vaalitaistelun aikana katteettomia lupauksia antaneilla. Kreikka-piikki kiinni ja heti. Ruotsin-raja kiinni ja heti! Velkaisella maalla on ihan tarpeeksi tekemistä, että saa hoivattua tänne jo tulleet maahanmuuttajat. Jos olisi taloudellinen tilanne parempi, pakolaisten vastaanottaminen olisi paljon kivuttomampi asia.
Ei persut myy persettään, mutta jakavat sitä ilmaiseksi kokoomuslaisille.
Usko nyt, persu ei myy persettä eikä anna sitä ilmaiseksi!
Stubb on saanut sitä ilmaiseksi jo kuukauskaupalla. Samoin Sipilä, vaikka ei yhtä välkky siinä olekaan kuin Stubb.
Niin, mitä jää jäljelle jos itseään pettää? Tämä on Soinille hyvä kysymys, hän on oman edun tavoittelussaan mennyt niin pitkälle, että vaalilupauksista ei ole mitään jäljellä. Hän vaihtoi mustan Audin kyytiin kaiken sen mihin kannattajansa olivat uskoneet.
Ei perussuomalaisilla ole enemmistöä hallituksessa, eivät he voi sanella mitä pitää tehdä. Seuraavissa eduskuntavaaleissa jos saamme enemmistön hallitukseen on tilanne toinen. Pitää saada yli 50 kansanedustajaa, silloin meillä on enemmistö hallituksessa.
Luulisi sentään johonkin pystyvän. Ei siellä millään puolueella ole enemmistöä, ja silti Keskusta ja persuja pienempi Kokoomus saa asioitaan läpi.
Kolmas Jytky tarvitaan, veret seisauttava vaalivoitto, vain se voi pelastaa Suomen!
Ihailen perussuomalaisten kansanedustajia. Istuvat "kiltisti" paikoillaan ja ovat tyytyväisen näköisiä. Pelkistäen: He luottavat Soiniin.
Ei ole kuin yksi rintamakarkuri, Saarakkala. Hän saa mennä, takaisin ei tuollaista petturia oteta. Olli Immonen on toinen juttu, hänet otetaan takaisin, hän ei ole petturi.
Jytkyjä tulee, kannatuksen lasku on väliaikaista.
https://www.youtube.com/watch?v=IT06siITu0Q
Persut aina vetoavat ettei yksin hallituksessa voi vaikuttaa 17 % kanna-
tuksella mutta kylläpä demarit on vaikuttaneet ja hallinneet maata sa-
manmoisella kannatuksella vaikka vuoden 1966 vaalien jälkeen oikeis-
tolla on aina eduskunnassa ollut enemmistö. Näyttää siltä että Soini ei
tosiasiassa olekaan ollut työväen asialla vaan puhunut puuta heinää ja
kosinut kannattajia kaikista yhteiskuntaluokista ja päätynyt lopulta ääri-
oikeistolaiseen politiikkaan kokoomuksen kaveriksi että tälläistä se on
populistien harhautus.
Muistanette Sampo Terhon johtaman työryhmän laatiman talousohjelman? Sen oikeistolaisempaa olisi tuskin Kokoomuskaan kehdannut kirjoittaa!
Perussuomalaiset ovat Suomen suurin työväenpuolue! Turha levittää valheita, kyllä kansa tietää totuuden.
PoisPakkoRuotsi
Persut ovat Suomen ainoa rehellinen puolue!