Joko on muikun kutu Taivalkoskella?

Joko muikku kutee Taivalkosken järvissä? Olenko myöhässä jos tulen ensi viikonloppuna muikunpyyntiin?
2211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kutee, kutee parraillaan.

Äänestä

ruosteisilla rautalevyilla sotketulla Taivalkosken torilla. Ja arvatkaa, kuka kurkisti levyn reiäastä: MUIKUN KUTU.

Vastaus aloittajan kysy,ykseen siis on, että muikun kutu on jo Taivalkoskella,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MuikkuaMuikkua kirjoitti:

Joko muikku kutee Taivalkosken järvissä? Olenko myöhässä jos tulen ensi viikonloppuna muikunpyyntiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu