Nimen lukuarvon laskenta/Numerologia

Kyselijäx

Moi! Olen yrittnyt laskea nimelleni lukuarvoa. Kuuluuko mukana olla kaikki nimet (etunimi, toinen nimi, jne.)? Entä jos saan vastaukseksi 101 supistuuko se 2 vai 11?

2

446

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A0A0A0A0A0AO

      Jos nimesi ovat ns. suomalaisia nimiä, niin pitää laskea silloin suomalaisen aakkosten kautta, siis ei saa olla vierasperäisiä kirjaimia.

      Saat laskea oman tahtosi mukaan nimiesi arvot, ei sitä kukaan tai mikään rajoita.

      Voitmyös etsiä suomalaisnimiesi ulkomaiset vastineet, ja laskea lukuarvot niiden kautta, jos kiinnostaa.

      Esim. tämän nimi-sivuston kautta saa nimien taistoista lisätietoa;

      http://www.behindthename.com/

      ja, jos Septuaginnan tekstiä haluat tutkia lukuarvojen kautta, tässä on työtä helpottava sivusto ;

      http://www.numberman.net/Greek_Gem_Calculator.html

      Laita haluamasi sanan, tai lauseen,LETTER-riville niin kone antaa sanojen lukuarvon. Kannattaa pitemmissä lauseissa kuitenkin tarkistaa sana kerrallaan, jos haluat ehdottoman varmuuden onko laskutulos oikein.

      Niin, mainitsemasi luku 101 on lopullinen tulos, ellet itse tietoisesti halua "supistaa" sitä, ja tällä tavoin tutkia sanoja.

      Siunausta ja huolellisuutta tutkimuksiisi.

    • Lakkaa.moisesta

      ja palvele Jumalaa niillä armolahjoilla, joita sinulle antaa, kun anot Jeesuksen nimessä, samoin elävää vettä ja Pyhän Hengen hyvää siunausta tarvitset Jumalan lapsena.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2313
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      35
      1365
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      60
      1348
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1309
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe