http://tieku.fi/tieteen-kuvalehdesta/afrikasta-loytyi-puuttuva-rengas
Siis nytkö se löytyi se puuttuva rengas jonka puuttumista ei ole tähä asti evokkipiireissä edes tunnustettu, hehe?
---Mutta mitäpäs jos tämäkään ei osoittaudu todelliseksi puuttuvaksi renkaaksi sillä apinnan leukaluun palahan tuo selvästi on?
Siis onko nyt niin että meitä on tähän saakka huijattu raskaasti kun meille on sanottu että ihmisen sukupuu apinasta eteenpäin on selvitetty eikä mitään puuttuvia renkaita ole ?????
Veikkaanpa että eivät puuttuvat renkaat tähän lopu vaan saamme odottaa ikuisuuden sellaista puuttuvaa rengasta joka todella osoittaisi ihmisen periytyneen apinasta.
Kas kas, evokit tunnustivat huijanneensa.
7
103
Vastaukset
- Kuinhornankattila
Jumala loi ihmisen.
Joten ihminen ei ole voinut evolutioitua apinasta. >>Siis onko nyt niin että meitä on tähän saakka huijattu raskaasti kun meille on sanottu että ihmisen sukupuu apinasta eteenpäin on selvitetty eikä mitään puuttuvia renkaita ole ?????<<
Missäs noin on sanottu? Kerro.- cswienersnitsel
Taas täydentyi ihmisten kehityksestä kertovat fossiili aineistot. Kuvitelkaapa tilanne 50 vuoden päästä. Jeesus ei ole palannut eikä Jumalasta ole vieläkään todisteita. Sen sijaan uudet löydöt ihmis apinoiden fossiileista karttuvat ja kokonaiskuva tarkentuu. Ja kretuja kiukuttaa ...
Totean vain sivullisia varten, ettet ole ymmärtänyt mitään tuosta keväällä julkaistusta tutkimuksesta (fossiili löydettiin vuonna 2013) eikä sinulla ole minkään valtakunnan kompetenssia päätellä tuosta leukaluusta yhtään mitään.
- Jyriäeihhuijata
Toki apinan ja ihmisen kalloja kymmeniä vuosia tutkaillut maallikkokin näkee ensi silmäyksellä että tuo on ilmiselvä apinan leukaluu.
Ihmisen leukaluu on huomattavasti sirompirakenteinen.
Muuten, kumman kallo on mielestäsi ihmismäisempi, Lucyn vai simpanssin, heheheh?
Niin että ei kun tiirailemaan ja vertaisarvioimaan Lucy-vahanukkien autenttisuutta. Voit yllättyä. - tieteenharrastaja
Jyriäeihhuijata kirjoitti:
Toki apinan ja ihmisen kalloja kymmeniä vuosia tutkaillut maallikkokin näkee ensi silmäyksellä että tuo on ilmiselvä apinan leukaluu.
Ihmisen leukaluu on huomattavasti sirompirakenteinen.
Muuten, kumman kallo on mielestäsi ihmismäisempi, Lucyn vai simpanssin, heheheh?
Niin että ei kun tiirailemaan ja vertaisarvioimaan Lucy-vahanukkien autenttisuutta. Voit yllättyä.Ymmärsin, että siinä ovat ihmismäiset hampaat apinamaisessa leukaluussa. Siis välimuoto. Luoja paratkoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2723392Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211863Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.281537- 841411
- 1371058
- 811014
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.66906Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86786Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61707Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51686