Soini lentää aina bisnesluokassa?

Hienoa.Puhuu köyhien puolesta ja nauttii itse vain parasta.Tosi luotettava mies ja sutkaukset upposi kansaan.
1352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

on syntynyt isä timo

Äänestä

Tuskin tuota kannatta kadehtia. On parempi, että ministeri on työkykyinen neuvotteluissa, kun saa matkalla jalkansa oikaistua.

Äänestä

Ennenvanhaan tuollaisia sanottiin "tosiottosiksi" nykyään se on vain ahne!
Se että persut on ahneimpia ei yllätä ketään. Persun ropo ei kuulu muille kuin itselle!

Äänestä

Takiaspullukka toteuttaa perssujen vaalilausetta "Saat mitä tilaat".

Kun Suomen heikkolahjainen kansa antoi äänensä perssujen roskasakille, se johti takiaispullukan ministeriyteen. Ja koska takiaispullukka on sairaalloisen lihava, hänellä ei ole muuta mahdollisuutta kuin matkustaa bisneksessä.

Jos takiaispullukka jatkaa lihomistaan nykyiseen tahtiin, hänelle joudutaan kohta varaamaan kaksi vierekkäistä paikkaa, jotta hyllyvä läskiperse saadaan sopimaan turvallisesti penkkiin.

Turha on perssurahvaan ulista tästäkään asiasta.

Äänestä

Peräreikäpäällikköhän on omaksunut heti kaikki sikailevien herrojen elkeet matkustustapoja myöten. Saamme varmaan kohtapuoliin lukea myös erilaisista ministerin asemaan liittyvistä taloudellisista ja muista väärinkäytöksistä. Kun paskasäkki on osoittautunut muutamassa kuukaudessa pahemmaksi valehtelejaksi kuin kukaan muu suomalainen poliitikko koskaan aikaisemmin, meillä on syytä odottaa ihan mitä tahansa.

Äänestä

Soini ajattelee kansan mukavuutta. Jos Soini vaikeaa, tai ehkä peräti sairaalloista, lihavuutta potevana ahdettaisiin turistiluokan penkille, ei kenelläkään olisi kivaa. Ei varsinkaan vieressä istuvilla.

Äänestä

Ihan tosiasia on, että Soini ei mahdu (siis fyysisesti, en puhu egosta)ekonomiluokkaan, siellä on niin tiiviit istumavälit. "Joka suuntaan kookkaita" ihmisiä vaan on, mitäpä heitä tuomitsemaan.

Äänestä

Turistiluokassa kun lentelee voi saada haisevanvasuripaskiaisen viereensä ,pitkillä lennoilla täytyy levätä että on skarppina kun on tärkeä tapaaminen joita ulkoministerillä on ,Soini on hienosti hoitanut hommansa ehkä suomme hänelle tämän kysehän on pikkurahoista .

Äänestä
  • "Soini on hienosti hoitanut hommansa "

    Muhahaha! Kiitos. :DDD

    Äänestä

Timo Soini leikkii ylimielistä ja kansaa halveeraavaa herraa valkoisessa paidassaan. Kyllä Audin takaistuin ja bisnesluokka hänellekin maistuu, vaikka vittuilikin siitä muille ministereille oppostiossa ollessaan. Timo Soini on yhden hallituskauden ministeri, koska tällaisella toiminnalla persujen valtakausi päättyy entisen SMP:n eli Suomen Maaseudun Puolueen tavoi. Timo Soini poliittisella kartalla on oikeammalla, kuin RKP ja tämä kyllä näkyy tässä hänen hallitustyössään nyt. Köyhää ryysyläiskansaa on helppo höynäyttää populistipuheilla. Vaikka näistä persujen populistipuheista varoitettiin, eihän juuri höynäytettävä köyhä ryysyläiskansa seuraa mediaa varattomuudensa takia.

Äänestä

Ymmärrän tuon, eihän isä Timo sovi tavalliseen penkkiin. Saa sinne oman mittatilaus penkin.

Äänestä
  • Halonen oli pressa? Muistatko? Sitäpaitsi taisi jo Soinikin nolon ruottin reissun lentää yksityikoneella? Sen kun Soini jäi lentokenttähotelliin ja tapasi seitsemännen valtiosihteerin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


röllötiröö kirjoitti:

Hienoa.Puhuu köyhien puolesta ja nauttii itse vain parasta.Tosi luotettava mies ja sutkaukset upposi kansaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu