Jakaako Kauhavalla diakoni tms. ruokaa?
ruoka-apua
24
2450
Vastaukset
- elimikakaiow
Eiköhän toi kirkon ruoka apu mene nykyään näille parta lapsille...
Sitä kannattaa kysyä seurakunnan diakoniatoimistolta. http://www.kauhavanseurakunta.fi/seurakunnat/kauhava/diakoniatyo/
Helluntaiseurakunnalla on muutaman viikon välein "Soppatykki" eli ilmaisruokailu, seuraavan kerran la 24.10. klo 13
http://kauhava.helluntaiseurakunta.fi/ohjelma?page=1
Vapaaseurakunnassa on "Hyvät elämän eväät" -ilmaisruokailu kerran kuukaudessa, seuraavan kerran tulevana lauauntaina 17.10. klo 12.
https://www.facebook.com/640396085996365/photos/a.643268552375785.1073741828.640396085996365/921585771210727/?type=3&theater- elimikakaiow
Kyllähän siinä nälkä tuloo jos joutuu odottamaan 24.10 asti,no lankkia namaan ja businespisineksen ruokalaan syömään...
Helluntaiseurakunnalla on muutaman viikon välein "Soppatykki" eli ilmaisruokailu, seuraavan kerran la 24.10. klo 13 Vapaakirkolle on tällä viikolla, ilmeisesti keskiviikkona, tulossa EU-ruoka-avustuskuorma, joten sieltä kannattaa kysellä!
- jepjephjgy
Eiköhän sekin kuorma mene mamulandiaan
- Pisnes_etusijalla
Ainakin ruokatarpeita olisi. Laitettiin vain haaskuun. (Kaupallisista syistä?) Lisää asiasta voi kysyä Sirkka-Liisa Anttilalle. (aihe: HK:n siat)
- Hallitushoivaaväärääporu
Jäitä hattuun, onko tämäkin perätön juuttu.
Hennalan turvapaikanhakijoiden päivässä on neljä ruokailua, kaikki valmistettuna ja tarjoiltuna:
09:00-10:30 Aamupala
13:00-14:30 Lounas
17:00-18:30 Päivällinen
21:00-22:00 Iltapala
Missä on valtion kustantamat asunnot suomalaisille asunnottomille, joita on yli 7 000, ja ruoka niille suomalaisille, jotka näkevät nälkää?! Suomessa on lähes miljoona omaa köyhää!! Huomenna tiistaina 2.8. on EU-ruokajako Kauhavan Vapaakirkolla klo 10-12. Seuraavan viikon lauantaina 13.8. on vapiksella ilmaisruokailu klo 12-13.30.
- Anonyymi
Eikö perjantaisin enää saa seurakunnalta ruoka-kasseja
- dfghijh
Mitä matutus jättää sittää jaetaan hylätyä
- kyllävaan-
Ev.lut.seurakunnan diakoniatyöstä voi kysyä lahja-/ ostokorttia kauppaan.
- Lataamoon.kriittiset
PeruSluuseri ei ole muutakuin latauksen tarpeessa. Menkää siis piirille Törnävälle, niin paranevat piuhat teille päähän ja plugin seinään.
- EutanasiaaSuvakiille
Mikset itse voisi mennä happirikkaalle iltalenkille lentokentäntielle, siellä
voimavaroista Rekkakuskeja-kurssilaiset harjoittelee, älä jää puskuriin roikkumaan.
Huomenna 10.9. olisi vapaakirkolla tarjolla makkarakeittoa klo 12-13.30.
Huomenna lauantaina 1.4. EU-ruokajako Kauhavan Vapaakirkolla klo 10.
Huomenna lauantaina 1.4. EU-ruokajako Kauhavan Vapaakirkolla klo 10.
- HyvinvointivaltioEi
Käykää Irakissa ruskettumassa niin saatte monta kertaa päivässä nenäneteen tehtyä valmista ruokaa.
Niille se ei kelpaa, mutta kaikki suomalaiset ottaisi varmasti sen palvelun ilomielin vastaan.
Eipä tarttis itte kokkailla kenenkään vaikka ois rahaakin tai sitten ei. - asdffgg
Myös Kauhavan työttömät jakavat ns. EU-paketteja, siis ruokakasseja. Sieltä hakemaan!
- Anonyymi
Missä jakavat ja monelta
- Vaikeaestääkkään
Hakijoissa myös huippunuukia eläkeläisiä joilla huomattava summa pankkitilillä ja oma asunto ja auto.
Huomenna lauantaina Hyvät elämän eväät -ilmaisruokailu Kauhavan Vapaakirkolla klo 12. Tervetuloa!
- KauhavaPilattu
Kaikille "pakolaisille" muista viis.
- Anonyymi
Jaetaan mutta kun kauhavalla ollaan niin välistä vetäjät vie ne ja oikesti tarvitsevat eivät saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks725826Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.954186Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää923614- 1183011
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri722561Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1112026Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1411945Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu461881En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131525Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11448