Kirjamessuilla myös Jehovan todistajien osasto. Sinne vaan kirjallisuutta hakemaan jos kadulla hävettää ottaa vastaan. Osasto 7m48.
Helsingin Kirjamessut 22.-25.10.
Luetaan_kirjoja
14143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Liput maksaa 16 € niin on halvempi ottaa siltä missä muuten ilmaiseksi tarjotaan.
http://www.messukeskus.com/Sites3/Kirjamessut/Kavijat/Sivut/Aukioloajat.aspx
Onhan siinä jotain muutakin , mutta yleensä ne kirjat myös maksaa.
Ensi juhannuksena saa messukeskuksessa paljon muutakin kuin kirjoja.
http://fi.jw2016.org/?lang=fi
Myös Tamperella, Kuopiossa ja Oulussa samaan aikaan.
Että noin tyhmiä ihmisiä on oikeasti. Tarkoitan tämän ketjun kirjoittajia. Pelkkää paskan jauhamista.
Niin on.
Ja sama meno jatkuu valtakunnansalilla.
Njaa, siellä vartiotornissa on numeroidut kysymykset alareunassa. Ensin yksi lukee sen kysymyksen, sitten toinen lukee vastauksena samalla numerolla merkityn lauseen itse sivulta.
Lopuksi korostetaan että valtakunnansali ei ole mikään kirkko, ja vaikea on näin maallikon vastaankaan väittää
jotkut osaa vastata omin sanoin
kaikkihan ei toki osaa lukea palveluskoulun ohjekirjaa?
luetun ymmärtämisestä puhumattakaan
ei voi kuin valittaa joittenkin alhaista älykkyystasoa...
http://wol.jw.org/fi/wol/s/r16/lp-fi?q=Opettele vastaamaan omin sanoin sen sijaan että lukisit suoraan kappaleesta&p=par
JauhavaaMenoaOn
18.10.2015 17:00
Njaa, siellä vartiotornissa on numeroidut kysymykset alareunassa. Ensin yksi lukee sen kysymyksen, sitten toinen lukee vastauksena
__samalla numerolla merkityn lauseen__ itse sivulta. ###
**
hitto !!! kun mää olin nuori piti ettii kyssäriin se vastaus ja sanoo omin sanoin siitä kappaleesta kuitenkin itte,
nyt siis on jo LAUSEETKIN numeroitu?
onpas valmista pullamössöö...
potaskaa taas
ei vartsikoissa ole numeroituja lauseita
tommosta ne ulkopuoliset heittelee ja toiset ulkopuoliset uskoo
keskenään sit ulkopuoliset kummastelee jw-tortun kokoakin,
oikein asiantuntijoita indeed
mitäs kokoo se ailaruohon torttuväite on
kysellään nummerookin kerta vartsikoissakin on nykyysin
lausehetkin nummeroitu
ailantortun kokonummero siis,kiitos?
Ei vartiotorni valehtele,eikä Veikko Leinonenkaan valehtele.He kertovat vain muuneltua totuutta.
Kirjotetaankos siellä lahkokojussa myös sitä tietosuojavaltuutetun lainvastaiseksi katsomaa henkilörekisteriä, jos sinne alistuu kuulusteltavaksi ? No, rakkauspommituksen muodoinhan se toki toteutuu.
Täytyyhän ne rakkauspommituksen aloittamisen osoitteet saada ylös. Kuinkas lahkoon värvättäisiin muuten
Kävin messuilla.T
Messut -nimike on tullut kristillisen kirkon menoista, messusta.
Kun messut nyt ovat vetäneet lahkoakin puoleensa, olisi syytä verrata Sanaa ja vartiotornia. Tuossa toisessa ketjussa korostetaan että korkeintaan v. 2015 vartiotornia.
Raamattu meillä taas on, mitään poistamatta, mitään lisäämättä. Lahkon tulisi selkeämmin tuo eronsa tuoda esille kuin "UM"