Varmasti monella muullakin kuin Eero Heinäluomalla kostui silmäkulma kun Nasima puhui eduskunnassa liikuttavan rasismin vastaisen puheen. Monet tummaihoisten raiskaamat suomalaiset tytöt ja naiset liikuttuivat kun Nasima tuki puheillaan näitä heidän raiskaajiaan.
Nasiman kaunis ja koskettava puhe
Pikkupetteri
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Juu ihan itkettää, lisää pakolaisia tänne rajat auki heti!
Eerolla alkoi ihan jöpöttää ja posket punottaa kun Nuzzima puhui enkelten kielellä ja toivoo Suomeen samaa ihanaa rauhaa ja ihmisoikeuksia kuin mitä on tämän kotimaassa Afganistanissa on josta Suomen ratsisitit voisivat ottaa oppia!
Nuzzima haluamme sinut maan johtoon heti!
Alä viitti kuule. Natzima ottaa vielä todesta sun jutut. Sen verran pölkyltä tuo vaikutti tuo Nazimma.
Minua itseäni puheessa kosketti erityisesti kohta jossa Nasima pyysi että unohdamme rasismin sekä annamme Abdikadir Osman Husseinille ja hänen kaltaisilleen ulkomaalaisperäisille vielä mahdollisuuden olla ja elää suomalaisessa yhteiskunnassa sen tasavertaisina jäseninä. Odotin vielä että Nasima olisi ottanut Ramin Azimin varsinkin Porissa kokeman rasistisen nimittelyn puheeksi mutta kai sekin vielä nähdään eduskunnassa myöhemmin käytävässä keskustelussa tai jossain muussa tilaisuudessa jossa hän puhuu rasismista ja sen ehkäisystä.
Teatteri on menettänyt tähden, järkyttävää lässytystä.Koko eduskunta on täysin kajahtanut.Hallelujaa lisää elätettäviä, kyllä kansa voi luopua palkoistaan ,eläkkeistään ja vaikka asunnoistaan tämän idiootti pääministerin tapaan. Tosi on että vielä kovalla kädellä leikataan kantaväestön etuuksia.
RAJATKIINNI KOKONAAN.