OIs aika saada tietoo meitin tavistenkin täällä ettäämmällä asuvina.Kuurupiloo on harjotettu jo liian kauan. Pimennossa ollaan Psanomainkin suhteen, liekö sitäkin storpattu. Nyt kun Rinnevaara on palanna lienee teitillä siellä hyvät mahollisuuvet päästä taas kunnon elämästä kiinni. Tukekaa ja antakaa mahollisuuvet toimii niin saatte kyläpahaseksi menneen Pyhäjärven taas nousuun ja kukostukseen. Korpitko lie vienneet kaiken teitiltä palveluista pois. Vai onko haaskausta tapahtunna välinpitämättömästi hyväveliverkoston unohuksen kautta tarpeettomasti pönöttäen naapurien vaikuksista nostamisen kautta.Jatkuva ulkoistamisen meininki on nyt nähtävissä.Ruvetkaapa toimenpiteisiin välittömästi, jotta kaikki ei olisi menetettynä. Namo näkyviin niin näkköö mitä siell touhuillaan.
Joko se namo näkkyy 26.10.2015
Alvariinsanäkymätön
690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Justiisa juu.
Onkohan sivistyslautakunta tietoinen, että Haapajärvi(Pyhäjärvi) kirjastolaitos neuvottelee Haapaveden kanssa kirjastoautopalveluista ja auton hankinnasta.
Kirjastoauto toimisi postina ja maitokauppana? Kaukaa vetää pyhäjärvisten maksuosuudet- ihan Haapavedelle asti.
Eiköhän nuo kauppapalvelut kuulu yrittäjille . Ja eiköhän pyhäjärviset maksele pyhäjärvisten kirjastopalveluita.
Laeta isompi anteeni.
Mene töihin juuttaan pökiö!!!
Laeta vaen näöt tarviva ja vähä muitai osia.
Ei varmaankaan näy, kannattaisi jonkun yksityishenkilön ottaa asia hoitaakseen ja kuvata ko. tapahtuma omalla jalustalla olevalla kameralla. Videon voisi sitten julkaista Youtubessa tai Vimeossa. Senhän voi nykyään laittaa tulemaan livenäkin Youtubeen!
Hyvä idea! Kuvaaminen on siellä sallittua, joten kuka vaan voi tuon toteuttaa!