Suomen ja Euroopan kansalaisten suurin huoli on hallitsematon siirtolaisuus ja sen mukana islamin ja terrorin leviäminen keskuuteemme. EI rasismi!! Demarit vaan haluaa jatkaa "unelmaa" ja teki tässä virheen arvaamalla väärin, mikä ihmisistä 90% huolettaa eniten. Ovat omassa kuplassaan ja elävät menneessä ajassa vanhoilla mantroilla irtaantuneena nykyisyydestä. Voi voi!
Eduskunta puhuu väärästä asiasta
oivoioivoi
762
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Demarien kannatus nousisi, jos pysyisivät ihan hiljaa. Tällaisella omalla toiminnalla se ei nouse.
Puhukaamme muukalaispelosta. Rasismi on jotakin muuta.
Petteri Orpon sanoin te olette pieni äärivähemmistö, jonka näkemykset valitettavasti korostuvat kansainvälisyyskeskustelussa. Petteri on kokoomuslainen ministeri.
on valtava ongelma kaikkine vaikutuksineen ja vain pahenee. mamut ulos,kutsutaan kun tarvetta. orpo on kuin piru maallisessa elämässä.
Odotetaan ensikesää jolloin tulee Suomeen todellinen pakolaisvyöry.
Tämä on vasta alkua kun eteläiset eu- maat alkavat työntää Suomeen lisää maahanmuuttajia paremman elämän toivossa.
Suomessa kultuuriin on muututtava vyöryn seurauksena ja sopeuduttava jopa yhä talouden kurjistumiseen ja massiivisiin työtä vailla oleviin ihmisiin.
Siinä Suomi tulee velkaantumisen lisää kun järkevää työtä ei ole tarjolla.
Ei auta jos tiskin takana häärii 2-3 työntekijää jonka voi tehdä 1 työntekijällä.
No niin puhuu mediakin, sen mielestä yksi KKK - huppupäähörhö pilasi Suomen maineen maailmalla. Edelleen kysyn miksi kukaan politiikko ei uskalla tuomita näitä Pakolaisten tekemiä rikoksia Suomen lain vastaisiksi. Jos sellaisen puheen pitäisi esimerkiksi Pääministeri olisi se selvä viesti, ettei Suomessa suvaita noita raakoja tekoja Suomen naisia ja tyttöjä kohtaan. Jos kerran Pääministerin asunnon lupaus puheet levisivät heti pakolaisten tietoon leviäisi samoin tuo puhe jossa tuomitaan nuo rikolliset teot Suomessa myös ulkomaalaisten tekeminä. Että silleen.
Nimenomaan, elävät omassa kuplassaan nuo demarit, vasurit, vihreät ym:t.
Eurooppalaisia huolestuttaa eniten naistenahdistelija/raiskaajaterroristien tunkeutuminen maanosaan.
Tuo jorina joistain vihaisista kirjoituksista o joutavan päiväistä, kun pitäisi tarttua rikosten tekijöihin kiinni ja pohtia, kannattaako höpökulttuureista ja uskonnoista ottaa tänne miehiä lainkaan.
Suomalaisen nokan edestä ei tarvitse tulla vonkumaan naista eikä työpaikkaa. Suomalainen nuori mies tässä miespakolaisuudessa on suurin häviäjä. Mutta niin myös näiden Impivaara-kulttuurien uhrit ja koko kansa sitä myöten.