Askel eteenpäin tämäkin rehellisyydestä.
http://www.talouselama.fi/uutiset/soini-jos-olet-eturintamassa-konekivaarin-luota-ei-voi-lahtea-6058094
http://www.talouselama.fi/uutiset/soini-jos-olet-eturintamassa-konekivaarin-luota-ei-voi-lahtea-6058094
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kerrassaan rehellinen kaikessa brutaalisuudessaan: konekiväärin luona on oltava ja ammuttava työläiset, köyhät ja vähäosaiset etummaisena. Rikkaammat takana säästyvät, samoin pakolaiset ja Kreikka.
Soini on siitä kiva mulkku, että se jatkaa perussuomalaisten arkun naulaamista lopulliseen hautaansa. Perussuomalaisten elinaikaa on jäljellä 3 1/2 vuotta. Terminaalivaihe menossa.
Perussuomalaiset olikin politiikan syöpäkasvain josta onneksi minä ja kiitos muidenkin, on pystynyt luopumaan.
Ei käy kehuminen muidenkaan puolueiden kohdalla. Mutta PS oli poliittisen rikoshistorian pohjanoteeraus. Luulin, että rehellinen puolue (PS) menestyi vaaleissa jo toisen kerran. Mutta nyt on paljastunut, että PS oli menneen kesän Linnanmäen hattara.
Minä ymmärsin tuon piikiksi irakilaisille pakoloisille. Ei pidä lähteä konekiväärin takaa pakoon, vaan puolustaa kotimaataan vaikka hengellään.
Soini pitää ilmiselvästi kaikkia muita hölmöinä ja yrittää luoda kuvaa, että edelleen eletään 1930 lukua ja käydään selkeää rintamasotaa?