Kelpaisiko sian maksa muuallekin kuin paistinpannulle? Elinsiirrot eläimeltä ihmiselle saattavat olla todellisuutta melko läheisessä tulevaisuudessa.
http://yle.fi/uutiset/kelpaisiko_sian_maksa__elinten_siirtaminen_elaimilta_ihmisille_otti_aimo_askeleen/8380763
Asia ei ole totta vielä huomenna ja vaatii lisätutkimuksia mutta entistä lähempänä ollaan.
Asia on varmasti ongelma niille jotka pitävät eläinten oikeuksia ihmisoikeuksia tärkeämpänä; entä millainen ongelma se on kreationistille? Suostuuko kreationisti ottamaan kehoonsa (evokki)lääkärin siirtämän eläimen elimen jos toisena vaihtoehtona on nopea kuolema?
Ottaisitko sian maksan?
2
132
Vastaukset
- IlkimyksenUutisvahti
Taisit esittää liian vaikean kysymyksen. JC:n puppugeneraattori on varmaan ihan tiltissä yritettyään jakaa nollaa nollalla ja Jaakob arvatenkin selaa Raamattua hiki otsalla ja etsii jaetta, jolla voisi kuvitella lyövänsä evokit maan rakoon.
Veikkaan kuitenkin että keskimääräiskretu kuittaa tutkimuksen joutavaksi evoiluksi ja varoittaa kaikesta mitä saattaa tapahtua, jos ihminen ryhtyy leikkimään Jumalaa. - Reddington
Jos muuta vaihtoehtoa ei olisi, niin miksipä en? Mieluummin se kuin elämä dialyysikoneeseen kiinnitettynä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771612Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031611Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869
