Varjo Euroopan yllä

Tulee tosi paha olo kun ajattelee, miten tämä kaikki voi tapahtua. Syylliset vaan jatkaa sotimistaan, heillä on siellä paskamaissa hirveästi ylimääristä RAHAA sotimiseen ja aseisiin, ja sitten ME elätämme heidän kansalaiset.. Venäjäkin vielä oikein auttaa ja vie aseita esim. Syyriaan. Venäjä voisi ottaa ne aseita pakenevat mustapäät omiin hoiviinsa.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

AINA SE ON MAKSETTAVA EIKÖS JUU! Kun liityimme Euroopan unioniin niin olemme nettomaksajia.

Äänestä
  • Sveitsi ja Norja on myös mamutulvan kurimuksessa, vaikka eivät kuuluu unioniin.

    Ei kaikesta voi syyttää EU:ta. Eurooppalaiset johtajat ovat heikkoja, sinisilmäisiä ja typeriä. Oli unionia tai ei.

    Äänestä

Voi, että mikä tekopyhä missi on tämä ulkopolitiikan tutkija.

"Ulkopoliittisen instituutin vanhempi tutkija Sinikukka Saari. Mikäli asiantuntijoiden arviot pitävät paikkansa, Venäjän presidentti Vladimir Putin syrjäytetään lähivuosina. "

Tuohan on vain asetettu tavoite, kun rahahanat on kiinni, matkustuskielto puree lähes kaikkiin, trolleja jahdataan, soditaan Syyriassa.

"Asiantuntija: "Putinin hallinto kaatuu"

Perjantai 30.1.2015 klo 07.03

Front Capitalin tuoreesta markkinakatsauksesta selviää, että raakaöljyn hinnan romahdus johtaa Venäjän pysyvään köyhtymiseen. Päästrategi Ari Aaltonen ennustaa Vladimir Putinin hallinnon kaatuvan ensi vuonna, aivan kuten Neuvostoliitto 1990-luvun alussa ja tsaarinvalta vuonna 1917.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015012919110748_ul.shtml?utm_source=leiki&utm_medium=ekontakti&utm_campaign=personoitu.fi"

Länsi ja USA on kaatamassa taktisesti, no, tottakai se onnistuu moisella koneistolla. Tutkija sinikukka saari on naurettava missi, joka on täysin puolueellinen ja sitä kauheasti kehutaan, kun on niin lukenut.

Äänestä

Tietäisikö kukaan mikä tilanne on Islannissa? Voisiko sinne muuttaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitksulainen kirjoitti:

Tulee tosi paha olo kun ajattelee, miten tämä kaikki voi tapahtua. Syylliset vaan jatkaa sotimistaan, heillä on siellä paskamaissa hirveästi ylimääristä RAHAA sotimiseen ja aseisiin, ja sitten ME elätämme heidän kansalaiset.. Venäjäkin vielä oikein auttaa ja vie aseita esim. Syyriaan. Venäjä voisi ottaa ne aseita pakenevat mustapäät omiin hoiviinsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu