Virolahden kunnanjohtaja on Etelä-Suomen aluehallintoviraston taholta kutsuttu neuvottelemaan turvapaikanhakijatilanteesta. Kunnalle on myös annettu ohjeet vastaanottokeskuksen perustamista varten.
Tieto Virolahden kunnan sivuilta : http://www.virolahti.fi/d5webvirol/kokous/20151731-13.HTM
Saa nähdä onko asian käsittely avointa ja kuullaanko kuntalaisten ääntä.
Kunnanjohtaja pakolaisneuvotteluun
18
228
Vastaukset
- kiitosjanäkemiin
Ei kuulla. Pakolaisia tulee, kunta ostaa rivarit ja myy ne tappiolla yrittäjälle joka vuokraa ne maahanmuuttovirastolle ja käärii massit.
- ullatusullatus
Näin se varmaan menee, päästään käräjöinnistä ja kaikille win-win tilanne paitsi pakolaisten tuloa vastustaville. Vuoden päästä joka kämppä täysremonttia vailla ja takapihoilla omat halal-lampaat. "Monikulttuurius on rikkaus, ei mulla muuta"-Alexander Stubb
- muma
Hyvin sanottu
- Jeååo
VIllasukkia kudotaan jo.
- ToveritMeKestämmeSen
Olen sosiaalidemokraatti klamilasta ja haluan auttaa hädänalaisia afrikkalaisia ja homoja joita kaltoin kohdellaan.
- Vittusaatanaperkeleeeee
Pistäs se korkki kiinni mursuviiksi hirvipeijaiset oli jo eilen.
- eihänvoiollatotta
Ei naurata, kuulemma ensimmäinen! ryhmä 150 henkeä.
- Jeppistäjuu
Se tippuu sitten virolahdella vokin läheisyydessä olevien asuntojen arvo lähelle nollaa.
Muistakaa sitten että käydään porukalla viemässä vaikka hirvipaistia kiitokseksi sille joka tilat vuokraa.- Mimmi2
HANKKIKKAA OMA ELÄMÄ.
- SPRÖLÖLÖ
NII HANKITAANKII! JA HANKITAAN SAMALLA ELÄMÄ MILJOONALLE IRAKILAISELLE!! KAIKILLE HIRVIPAISTIA, VARAA ON!!
- yxkaxkol
Mimmi2 kirjoitti:
HANKKIKKAA OMA ELÄMÄ.
Miten tyhmää!!!!
- Mimmi2
HANKI IHAN OMA ELÄMÄ.
- sitätätä
Mimmi2 kirjoitti:
HANKI IHAN OMA ELÄMÄ.
ookkona ihan ok, kantsis tarkistaa.
- Vironpimpero
Goncratulations virolahti! Te saata oma osuus pakoloisist.
- eimullamuuta
Eipä taidettu saada, ainakin paikallislehti tiesi kertoa että kunnanjohtaja on todennut ettei asuntoja ole mihin niitä otettaisi. Eipä kyllä harmita yhtään, saavat muut minun puolesta pitää sen kulttuuririkkauden.
- jeppistäkeika
eimullamuuta kirjoitti:
Eipä taidettu saada, ainakin paikallislehti tiesi kertoa että kunnanjohtaja on todennut ettei asuntoja ole mihin niitä otettaisi. Eipä kyllä harmita yhtään, saavat muut minun puolesta pitää sen kulttuuririkkauden.
Jos niitä tulloo 150 päivässä torniosta niin on aivan varmaa jotta niitä on koko suomi täynnä 5 vuoden päästä. perheet vielä yhteen ni ihanaa monikulttuurisuutta. Sinäkin tiedät miksi käyt töissä.
- vitutuksenmultihuipennus
olis viimenen aika kuntien jyrätä nurin joka ikinen ylimääräinen vuokratalo ja muu rakennus. varmasti säästäisi rahaa paljon jos kunnat ostaisi kaikki kiinteistöt mitä voi ja polttaisi heti niin kuin germaanit lapista lähtessä. kaikki viime aikojen veronkorotukset ja kiristykset ja säästöt menee maahanmuuttopaskaan eikä edes riitä.
- maassarauha
vitutuksenmultihuipennus kirjoitti:
olis viimenen aika kuntien jyrätä nurin joka ikinen ylimääräinen vuokratalo ja muu rakennus. varmasti säästäisi rahaa paljon jos kunnat ostaisi kaikki kiinteistöt mitä voi ja polttaisi heti niin kuin germaanit lapista lähtessä. kaikki viime aikojen veronkorotukset ja kiristykset ja säästöt menee maahanmuuttopaskaan eikä edes riitä.
Totta puhut. Minäkin tuijotan vain omaan napaan, minulla hyvin sinulla ei.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen874997Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1774368Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1664264Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik893465Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast163204Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi142922Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa312907Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä22786Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL542658Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!291854