Mimmiteekki, Mimmi, Muhoskellar/ Tavaratalo Jurvakanen i ja nyt Metla. Selvästi joku tuikkaa tuleen nämä paikat. Polttiko joku muuten S-Marketinkin pois uuden tieltä?
Muhoksella poltetaan ongelmakiinteistöt
8
822
Vastaukset
- Ikkreminim
Heikosti olet perillä Muhoksen asioista. S-markettia ei poltettu vaan se purettiin. Ja jos Mimmillä tarkoitat vanhaa K-markettia, niin siellä se on pystyssä tyhjillään uuden vieressä.
- Valiutustarkastaja
Olihan suellä joku tuho....ei ku tulipalo Mimmissä.
- Kiinteistönomistaja
Poliisi tutkii, jotain kälmiä palossa siis on.. Jos olisin vakuutusyhtiö tutkituttaisin jutun pohjia myöten. Kas olenkin vakuutuksen ottaja eräässä vakuutusyhtiössä, yhteisvastuulisesti maksamme nämäkin palojäljet.
- uusikalusto
On kälmiä, on. Liikaa hyötyä jollekin taholle... Eipä tässä enempää..
- VesaNasareth
Minun ei tarvitse sanoa muuta kuin että Jeesus apua, niin tulette hämmästymään pian.
- harvennusta
Suomi on täynnä kuntia joissa olisi syytä polttaa turha kiinteistömassa. Kuntapäättäjät ovat kyvyttömiä poistamaan tuollaisia rahanreikiä . Joten pyromaanille olisi käyttöä muuallakin . Voisin maksaa bussikyydit .
- Imehän-peukkua
Joo, mutta kun se tulipalo saastuttaa ilmastoa ja vakuutusmaksut nousee.
- Pyro-
Ketä kiinnostaa joku vitun Muhis, persereikä pellolla jossa tyhmät, ilkeöt ja kateelliset sukurutsarit kusipäät asuu. Vituttaa se vain kun vakuutusmaksut nousee. Poliisin pitää tutkia kaikki Muhoksella olleet palot!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 805304
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai734697Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314650Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3642057- 941680
- 981595
- 2571496
- 3491197
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.571012- 2001001