Kataja valittaa KOKOOMUS TAAS

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015101820528377_uu.shtml

VOI VOI KUN ITKETTÄÄ KATAJAA.

Kannattasko mennä muualle töihin jos ei kelpaa?

Merkillistä itkua tekisivät hommiaan.

AI NIIN KOKOOMUS!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Raha ei pätevöitä ketään. Päinvastoin "pienempi" palkka pudottaa ahneet edustajat pois. Kansanedustajan palkka ei tosin ole pieni. Heillä on 4 kk vuodesta vapaataakin ynnä muita etuja. Kansanedustajan pitää olla vannoutunut aatteelleen, jos niitä nykyään enää on muita kuin rahan aate.
Lepomäellä on muitakin busineksiä ja niihin verraten hänen palkkaansa eduskunnassa voi verrata suolarahoihin. Siksi hän narisee.
'hän on sen puolueen edustaja, joille mikään ei riitä. Hänkään naisinsinöörinä ei tienaisi vapailla markkinoilla 5000 euroa / kk. enempää.

Äänestä

Työpäiviäkin vain neljä Ti,Ke,To,Pe.
Kataja kyttäsi Porin pormestarin paikkaa,mutta jatketaan vain yhdellä kaupungin johtajalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RENIB kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015101820528377_uu.shtml

VOI VOI KUN ITKETTÄÄ KATAJAA.

Kannattasko mennä muualle töihin jos ei kelpaa?

Merkillistä itkua tekisivät hommiaan.

AI NIIN KOKOOMUS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu