Kantaväestöllä ei useimmille alueille ole enää mitään asiaa.
Maahanmuuttajat ovat ghettoutuneet ja vallanneet itselleen suoja-alueiksi alueita, joista käsin tehtaillaan rikoksia ja jonne vetäydytään suojaan viranomaisilta.
.
Näin ei voi ikuisesti jatkua, vaan tämä tietää VARMAA SOTAA JA MAAN TAKAISIN VALTAUSTA.
Maahanmuuttajat ovat ghettoutuneet ja vallanneet itselleen suoja-alueiksi alueita, joista käsin tehtaillaan rikoksia ja jonne vetäydytään suojaan viranomaisilta.
.
Näin ei voi ikuisesti jatkua, vaan tämä tietää VARMAA SOTAA JA MAAN TAKAISIN VALTAUSTA.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pystyvätkö munattomat ruotsalaiset muka sellaiseen??? En usko sitten millään. Sieltähän ovat viikingitkin aikoinaan lähteneet ja poissa ovat ilmeisesti pysyneet.
Ruotsi on ollut sotimatta jo liian kauan, siellä ei ole kansalla sellaista henkeä kuin esim. Suomessa, jossa edellinen sota vielä vaikuttaa kansakunnassa.
Ruotsalaiset luulevat että rauhallinen, sivistynyt diskuteeraaminen toimii näiden väkivallassa siinneiden, väkivallassa kasvaneiden ja väkivallasta elävien ählämien kanssa. Väärin!
Suomalaisella on paremmat eväät, olemme sotien, nälän, köyhyyden ja kurjuuden raaistama kansa jolle väkivalta on tuttua, se on näennäisen rauhallisen pinnan alla joka purskahtaa esiin vaaran uhatessa, aikaan saaden voimakkaan puolustautumistoiminnon.
Tämä on syytä Venäjän nykyisen ja tulevienkin hallintojen muistaa, ja eiköhän ne muistakin. Suomi on viimeisiä maita maailmassa, missä käytännössä jokainen ukko omaa syvän kosketuksen armeijaan. Vähissä on ne maat, missä melkein joka äijällä on vähintään rynkyn käsittelytaito sillä tasolla, että osaisi koska tahansa sellaista käyttää ilman erityistä perehtymistä. Armeija on myös kiinteä osa suomalaisten elämänkulkua, sillä äijät kertoilevat saunoissa ja muissa iltamissa inttijuttuja luontevasti parikymppisestä vanhukseen, eikä laitos ole etäinen ja tuntematon, eikä varsinkaan pelottava. Käytännössä jokaisella suomalaisella ikään ja sukupuoleen katsomatta on jossakin vaiheessa linkki armeijaan joko itsensä tai jonkun omaisensa kautta. Tämä ei ole ihan vähäpätöinen juttu pienelle maalle.
hurrien kunkun :KALLE MÄTITAHNAN silkkiset alushousut on sisältä täys verta,paskaa ja peräsuolenpätkiä Hurrijengi on shokissa..
Suomelle käy ihan samoin.
Muutama rikastumishaluinen ajaa koko maan kaaokseen.
Koska munattomat suomalaiset antavat näin tehdä.
ovat ihan itse hurrit maansa pilanneet. aivan pian kantaväestö siivoilee ja luo paskaa,mamut määrää kaiken.
HOX HOX! suomeen halutaan samat toiminnot. oletko jo valmis luovuttamaan kaiken,sillä myös omaisuudet siirtyy mamuille aina vain enemmän.
afrikka,arabit ja muut vie sinunkin elämän työn tulokset pitkin maailmaa.
onko hyvä niin ???
Jokainen voi mennä tutustumaan työelämään niin huomaa miten kantasuomalaisia siirretään pois tuon kehityksen tieltä.
Munattomat Ruotsalaiset työntävät irakilaiset Suomeen sotimaan meitä vastaan.
Vaikka Ruotsissa ei ole sodittukaan 200 vuoteen, taktikoinnin he osaavat paremmin kuin Suomalaiset.
Munattomat suomalaiset haluavat irakilaiset Suomeen, onko suomilaisilla kenties jotain sadomasokistisia piirteitä?
Taas tuli uusi todiste Ruotsin sisällissodasta. Ei päivää ilman raiskausta ja surmaa.
Toisella paikkakunnalla "kirvesmies" oli menossa polkupyörällä seuraavaan kohteeseen.
Kyllä Ruotsi on todella sekaisin.
Sama kuin YK:ssa missä pohjoismainen liberaali maailman poliisi ajattelu ei sopinut ihan kaikille ajattelutavallaan ja voi kauheaa kun Suomi pudotettiin neuvostosta.
Meno on kuin Lähi-idässä ja Afrikassa
ruotsi on pohjolan syyria