Mitä sitten! Venäläisvalmisteisia lennokkeja lentelee siellä täällä, monen maan alueella. Ei turkkilaisten mitenkään pitäisi hämmästyä tai provosoitua.
Lennokki oli venäläisvalmisteinen
älkääAmpuko
55177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Olet oikeassa. Samoin venäläisvalmisteisia ohjuksia lentelee siellä täällä, osuvat jopa siviilikoneisiin, tuhoten ne.
No, mutta edellisellä kerralla, kun siviilikone ammuttiin samalla maailmankolkalla alas, tapahtui YHDYSVALTALAISELLA OHJUKSELLA, YHDYSVALTALAISESTA SOTA-ALUKSESTA YHDYSVALTALAISTEN SOTAPOIKIEN AMPUMANA. Repikää siitä usan perseen nussijat.
älä hermostu
Koittivat varoittaa kohti tulevaa lentokonetta, mutteivat mitenkään saaneet yhteyttä koneeseen ! ja myönsivät heti ampumisen jälkeen ampuneensa !
Siis täysin erilailla kuin venäjän touhut !
Joten mitäMÄLÄSTÄT latvalaho siellä.
Mitäs itse selität obaman nussija. Auttaapa paljon viattomia uhreja, vaikka tunnustaisi terroristisen rikoksensa.
Paskat ne mitään yrittäneet varoittaa, toinen lahopää. Paniikissa pudottivat siviili lentokoneen tappaen 290 siviiliä.
Ukrainalaiset paskiaiset sen malesialaisen koneen alas ampui. Vittu mikä idioottikansa.
Venäjän paska-armeija on syypää, repikää siitä Putinin munan lutkuttajat!
Hehheh, vai kohti tulevaa lentokonetta? siis Iranilainen matkustajakone oli sille määrätyssä lentokäytävässään. Jenkit ampuivat tarkoituksellisesti matkustajakoneen alas, separatistit vahingossa,luullen MH17 ukrainalaiseksi antonov kuljetuskoneeksi.
Niiin todellakin täysin erilailla kuin Venäjän touhut. Tiesitkös että tahallaan tehdystä saa huomattavasti kovemman tuomion kuin vahingosta. Tämän huomasi myös autoilija joka tahallaan tönäisi autollaan pyöräilijää ja pyöräilijä kuoli. 4,6 vuotta ehdotonta vankeutta, vahingosta olisi tullut korkeintaan sakkoja.
Tuossa tuo mainitsemasi tapaus;
https://fi.wikipedia.org/wiki/Korean_Airin_lento_7
Miten tämä liittyy Putiniin? Obaman munanlutkuttaja näkee näemmä kaikkialla kaltaisiaan!
Ei vaan tämä =)
https://fi.wikipedia.org/wiki/Iran_Airin_lento_655
Oliko Stalin mielestäsi hyvä johtaja?
Miten tämä liittyy Obamaan? Putinin munanlutkuttaja näkee näemmä kaikkialla kaltaisiaan!
.... eivät saaneet yhteyttä, kun eivät käyttäneet siviilitaajuuksia .
Mutta saivat kunniamerkin kuitenkin tuosta siviilien tappamisesta.
Todellisuudessa, tuossa petti laivaston hermot. Panikoivat koska pelkäsivät Iranilaista hävittäjää ja ampuivat
Voi hyvää päivää, helevetin hoidokki. =)
Vastaa nyt vain
Juuri näin, vaikka ei ollut edes mitään syytä oikeasti, eihän usa ollut sodan osapuoli suoraan, aseisti Saddamia. Itseasiassa jenkit olivat omien sanojensa mukaan harjoittelemassa persianlahdella. Merkillistä harjoittelua kun siihen kuuluu siviilikoneen alasampuminen.
Arvasinkin, ettet vastaa. Olet ehkä henkilökohtaisesti sitä mieltä, että Stalin oli hirviö. Ehkä joku esivanhemmistasi on kuollut gulagilla. Et voi kuitenkaan sanoa mitään negatiivista Stalinista, koska hänen toimintansa arvostelu ei ole oikein toivottavaa Nyky-Venäjällä saati trollitehtaalla.
Olet kieltämättä puun ja kuoren välissä. Ei käy kateeksi sinua.
Otahan jo lääkkesi ja mene yöpuulle, vajakki.
Pietarin punikkia vituttaa xDDD
Tarkemmin ajatellen... olisi ollut oikein kätevää, jos Stalin olisi hävttänyt kaltaisesi sekopäät sukupuuttoon.
Puolalainen tai Ukrainalainen lennokki.
Lennokki oli venäläismielinen, jeps
Eikös sen pitänyt olla joku muu kuin venäjäläinen?
Miksi olisi pitänyt?
Kysy venäjätrolleilta.
Vastaus sekoiluun löytynee Nato-trolleilta?
Olet kyllä säälittävä. Saatko oikeasti ihan palkkaakin?
En, toisin kuin sinä. Taidat saada myös jotain siltä eläimiinsekaantujakansan nato edustajalta.
Minkä maan Lennokkeja suomen sotaisat kouluttajat käyttää Syyriassa!
Suomalaiset on sotaisia vasta sitten kun itänaapuri hyökkää.
Suomalaisesta viher-kaupunkilais-homostelijasta ei sotaisaa tee edes naapurin hyökkäys.
paitsi jos hyökkääjä olisi ruåtsalainen... siinä ryhdytäisiin hieromaan rauha(si)a pikaisesti.
Ehkä ei, mutta armeijan käyneet motivoituneet suomalaiset on asia erikseen.
Pääkaupunkiseutu kuitenkin kannattaisi luovuttaa saman tien viholliselle syystä, että pahimmat maanpetturit majaileva kyseisellä alueella.
Miten siitä Venäjästä nyt yhtäkkiä Suomen vihollinen tuli? Eikös sen pitänyt olla onnela johon Suomen suorastaan kannattaisi liittyä EU-jäsenyys hyläten?
Ryssät raiskasivat 200 000 naista:
http://m.iltalehti.fi/ulkomaat/2015050719637628_ul.shtml
"Hinta toisen maailmansodan loppumisesta oli kova saksalaisnaisille. Berliinin natsivallasta vapauttaneet puna-armeijan joukot syyllistyivät historian suurimpaan joukkoraiskaukseen. He raiskasivat nykyisessä Saksan pääkaupungissa kaikki tielleen osuneet naiset kahdeksanvuotiaasta aina kahdeksankymppiseen.
Raiskattuja uskotaan olleen Berliinissä jopa 200 000. Raiskattujen keski-ikä oli 16,7 vuotta, ja jokainen raiskattiin keskimäärin 12 kertaa. Jopa 200 000 lapsen arvellaan saaneen alkunsa venäläissotilaan raiskauksista ja 10 000 naisen kuolleen raiskauksen seurauksiin."
Luin n. vuosi sitten Antony Beevorin Berliini 1945 -kirjan. Oli kyllä kolkkoa luettavaa. Ei ihme, että Beevor on persoona non graatta idän kehitysmaassa nykyjään. Sen verran kipeitä paljastuksia tuo opus sisältää. Ja lähteinä pitkälti Venäjän omat arkistot (jotka nyt on pääosin suljettu).
Yhdysvallat murhasi tai vammautti atomipommeillaan satoja tuhansia siviilejä samalla aikakaudella. Tätähän voidaan jatkaa loputtomiin...
Mahtoivatkohan saksalaisten julukut olla lahkeessa vai ulkona sepaluksesta kun maatuskoita lahtasivat.
Minäkin voin suositella tuota Beevorin kirjaa. Antaa todellisen kuvan siitä, millainen tämä "vapauttaja-armeija" oli.
Ryssät ovat siis pahempia kuin musulmaanit, musuille kelpaa 9-vuotias mutta Igorille 8-vuotias....
Kuvat irakista kertovat kuitenkin, että yhdysvaltalaiselle solttupojalle kelpaa mikä tahansa anus... erityisesti kuitenkin irakilais miesten.
Hui vittu, millasia homopoikia.
Venäläiset varmaan ylpeitä itsestään, historian suurin raiskaus, yrittivätköhän sillä ennätysten kirjaan..?
Lainaus tosta Iltalehden artikkelista:
"Neuvostosotilaille raiskaus oli virallisesti rikos. Todellisuudessa Stalin kuitenkin halusi raiskauksia sotilaidensa palkitsemiseksi ja siviilien terrorisoimiseksi."
Että sellanen "suurvallan" luoja tuo "isä aurinkoinen" oli.
Hyi helvetti.
Eivät sentään miehiin sekaantuneet, kuten eräät...
Tai eläimiin, kuten natomaassa Tanskassa.
Joo ois vaikka sekaantuneet miehiin mutta 8-vuotiaiiin lapsiin, eläimiä noi ryssät!
Obama on lampaannussija.
??????????????????????????????????
miksi russakoiden hallitsijat häviävät kaikki sotansa, jopa omaa kansaansa vastaan ?
Onko se enemmän luonnonlaki kuin muuta ?
Nää russakot on vajakkeja, siinä yksi syy.
Lennokin propellin kuminauha poikki ja se on kaput.