Persupuhemies vaatii naisia peittämään itsensä Suo

Samaa vaativat äärijihadistit muissa maissa
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Burkhat päälle akat ja turpa kiinni. Sanoo Soinikin plokissaan.

Äänestä
  • Islamista ottaa oppinsa soiniuskovaiset. Outoa?

    Äänestä

  • Samaa juurta ovat ääriuskonnolliset. Päälle päin näytellään siveää, kulisseissa pitää sitten välillä päästellä höyryjä ja irstailla viimosen päälle.

    Äänestä

Ja Hesarikin joutui tekemään takinkääntötempun, kun asialla oli perussuomalaiset...

http://www.hs.fi/paakirjoitukset/a1392615306647
"Edustajilta vaadittu vakaa ja arvokas käytös on silti jotain muuta kuin historiasta periytyvä taakka. Käytöksellä ja siistillä pukeutumisella ei ole tarkoitus korostaa kansanedustajien tärkeyttä vaan kunnioittaa kansanvaltaa." (2014)

Ja nyt: http://nyt.fi/a1305994018289?ref=hs-art-luetuimmat-#1

Ei ainakaan voi syyttää liian hyvästä mausta joitakin (nais)kansanedustajia. Miehillä näyttää olevan edelleenkin puvut, kun Tennilä ja Veltto-Virtanenkin ovat pois. Hakkarainen ei luovu farkuista, mutta jos edes yläpää on kunnossa...

Ja vanhempaa: http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/sylvi-saimon-housut-velton-baskeri-ja-roiskelappa-muistatko-nama-kansanedustajien-pukukohut/2153044

Roosa Meriläisen "vittu haisee hyvältä"-rintanappi on kyllä ehdoton ykkönen. :)

Äänestä

Saria Lohellah jakaa neuvoja rahvaalle norsunluutornistaan.

Äänestä
  • Mölisee minareetista, toteaisi persu

    Äänestä

Hyvä Puhemies Louhela, en ole puoluenne jäsen, mutta ihailen suoraselkäisyyttänne.
Olen aina ihmetellyt, miksi pukeudutaan arvokkaaseen työhön, kuin rantalomalle. Luin kirjoituksen, eikä hän kehoittanut "peittämään" itseänsä, vaan pukeutumaan.

Äänestä
  • Nimenomaan kehotti peittämään itseänsä. Ei vielä vaatinut huntua mutta tällä menolla senkin aika tulee. Huntuun tietenkin hihamerkkiä vastaava tunniste, jotta meidät ja heidät pystyy helposti erottamaan jo kaukaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jihad kirjoitti:

Samaa vaativat äärijihadistit muissa maissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu