"Vedet muuttuvat KUIN KUOLLEEN VEREKSI"

Akbartsi

Johannes näki ilmestyksessään tämän asian. Mutta hän ei toki osannut tuolloin(vuosina 40-70) tarkasti kertoa, että se johtuu ihmisen yms. humanoidien keksinnöistä, repiä lähes kaikki tarvitsemamme energia veden liikeestä ja lämmöstä. Puhtaita ja puhdistumaan kykeneviä vesiä lähteineen tulee jäämään maan alle, joten uutta vedenapisumusta suorastaan tarvittaisiin sitten kun kaikki taivaan ja maanpäälliset vedet - ovat muuttuneet kuin "KUOLLEEN VEREKSI". Vedenpaisumushan Nooan aikana tuli verensyönnin ja mahdottomien taikuuksien vuoksi, mistä kaikki Tolkienin kirjat kertovat, ja mm. Dragon Lance-pokkarit... Valitettavasti tähän tietokoneeseenkin saattaa liittyä jotakin lähes mahdotonta toimintaa, vaikka TEORIASSA tämä kaikki on tieteellä perustettu ja tutkittu. Ilmsetyskirja kertoo myös, että nuo ihmiset, jotka koko ajan vaativat koneiltaan lisää ja lisää, energiaa revitään jo kaikesta liikaa, joten maailmaloppu voi tulla suorastaan liian aikaisinkin - nykymenolla. Eli tulevat joutumaan juomaan omaa vertaan, ja silloin VESIEN enkeli kiittää Korkeinta, koska heille kostetaan se, eli luulevat juovansa vettä ja viinaa, mutta juovatkin myrkytettyä verenkaltaista inhottavaa lientä. En itsekään tietenkään ole täysin syytön siihen, että pidän koneitani paljon päällä, ja ohjelmoinkin tällä jotain silloin tällöin, mutta annetaanpa "ihmisen pojan" silti elää.... Turha silti kantaa huolta sellaisesta, mitä ei voi todistaa tai muuttaa, ja eihän mitään ennakkoonkin laittomasti nähtyä voi estää, koska ei ihmiset käänny, kovinkaan usein, ei pahuudestaan, eikä hyvyydestäänkään. Vaikka heitä en ole montaa nähnyt? Humalaisia aikaa manipuloivia veijareita oli profeetatkin, usein, ja vaikka teoriassa ei pitäisi olla mahdollista nähdä tulevaa, niin Jeesuskin ennusti apokryfeissään jotain tämänkaltaista.

1

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vedetjailmat

      Aika sekaisin tunnut olevan.

      Mutta Raamatun profetioita kannattaa lukea ihan ajatuksella. Johanneksen ilmestyksen maininta vesien pilaantumisesta voi tarkoittaa moniakin asioita. Yleensä vesien saastumista. Tai vesien saastumista ydinlaskeuman takia. Tai saastumista sodan vuoksi siten, että hankalia kemikaaleja pääsee meriin. Nykyisenä aikana suursota on sikäli erilainen kuin aiemmat, että yhteiskunnat ovat monimutkaisempia ja teknisempiä ja hyvin kummallisia raaka-aineita on varastoituina isoja määriä. Ydinsota voi vapauttaa säteilyn lisäksi noita vaikeita kemikaaleja mutta myös tavalliset pommitukset voivat tuhota kemikaalisäiliöitä. On olemassa aineita, jotka meriin levitessään tappaisivat merkittävän osan kaikesta elollisesta.

      Raamatun profetioissa mainitaan viimeisten päivien ilmasta, että se muuttuu "karvaaksi". Karvas on vanhaa kansankieltä, tarkoittaen hapanta. Jo 70-luvulta alkaen on valiteltu happosateita. Ehkä happosateetkin tulevat pahenemaan ja vahingollisemmiksi kuin nykyisin. Sotakin voi aiheuttaa muutosta ilmaston happamuuteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      322
      15641
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      162
      10778
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9211
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7213
    9. 239
      6811
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    Aihe