Tunnistatko rikollisen?

Naamioitunut rikollinen pahoinpitelee naista. Julkisella paikalla, joten ei ole asianomistajarikos.
https://www.youtube.com/watch?v=0ajHkmFeXHc
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miks toi suomalaispoliisi EI tee mitään vaikka naista lyödään suoraan sen edessä turpaan?

Pahoinpitely julkisella paikalla on virallisen syytteen alainen rikos!

Virallisen syytteen alaisissa rikoksissa, pahoinpitelyissä ja törkeissä pahoinpitelyissä, poliisin tai muun esitutkintaviranomaisen ON suoritettava esitutkinta!

Syyllistyvätkö paikalla olleet poliisit virkarikokseen koska eivät ottaneet pahoinpitelijärikollista kiinni?

Äänestä
  • Asiaa on mahdoton selvittää koska tekijä oli naamioitunut. Ei riitä resurssit.

    Äänestä

Kun NAAMIOITUNUT mies LYÖ NAISTA TURPAAN suoraan poliisin naaman edessä, niin on kyllä kumma ettei poliisi mitenkään reagoi ja ota väkivaltarikollista kiinni?

Muistaako Suomen poliisit että ON LAITONTA NAAMIOITUA mielenosoituksessa kun tarkoituksena on VÄKIVALTA!

Mikä Suomen poliiseja oikeen vaivaa kun niitä ei kiinnosta ääripunavihervassarisuvakkien RIKOKSET?!

Sama kävi Tampereen Koskipuiston mielenosoituksessa. Kun punavihervassarisuvakit kävivät JOUKOLLA naamioituneina suomalaisen kimppuun potkien ja hakaten häntä, ympärillä olleet poliisit eivät tehneet mitään muuta kuin itse tönivät rikosilmoitusta tekemään tullutta miestä ja kieläytyivät ottamasta vastaan sitä.

Miksei Suomen poliisi SUOJELE SUOMALAISIA?

Äänestä

> Ohjeet on nyt sellaiset, että suvakkien tai mamujen väkivaltaan puututaan vain törkeissä tapauksissa. <

Hesan POLIISI tunnustaa suoraan:

"Toimin viisi viimeistä vuotta ennen kansanedustajaksi valintaa Helsingin poliisin operatiivisenä yleisjohtajana.

Maahanmuuttajataustaisten nuorten jengiytyminen, heidän harjoittamansa rasistinen väkivalta ja aiheen sensuroinnin aiheuttama turhauma olivat suurimpia yksittäisiä syitä, jotka saivat minut turhautumaan ja lähtemään mukaan politiikkaan.

Jo tuolloin maahanmuuttajajengien kantaväestöön kohdistamat hyvin raa’at pahoinpitelyt olivat arkipäivää.

Niistä piti kuitenkin tiedotusohjeen mukaan puhua vain tavallisina väkivaltarikoksina ja erityispiirteet piilottaen, koska tekijät kuuluivat vähemmistöön.

Kantaväestöön kuuluvien rasistisista rikoksista olisi sen sijaan saanut ja pitänytkin erikseen tiedottaa. Sellaisia ei Helsingissä kuitenkaan juuri ilmennyt."

Miksi näin!?

Äänestä
  • Tuosta tuli mieleen: löytyisikö joku linkin, jossa joku poliisi sanoi, ettei heillä ole nykyään melkeinpä yhtään rikoksia, joissa ei olisi osallisena matuja?

    Äänestä

En tiedä. Olen pöyristynyt....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Levitä.muille kirjoitti:

Naamioitunut rikollinen pahoinpitelee naista. Julkisella paikalla, joten ei ole asianomistajarikos.
https://www.youtube.com/watch?v=0ajHkmFeXHc

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu